Kibic reprezentacji Polski
Kibic reprezentacji Polski fot. Paweł Kot

Polska – Włochy: bilety, czy kibice wejdą na mecz?

11 października w Gdańsku odbędzie się mecz Ligi Narodów: Polska – Włochy. Bilety na to spotkanie nie są jeszcze dostępne. Czy kibice będą mogli zasiąść na trybunach?

Czytaj dalej…

Polska – Włochy: sprawić sensację

Spotkanie, które rozegrane zostanie na stadionie w Gdańsku, będzie dla obu zespołów trzecim meczem w nowej edycji Ligi Narodów. Pierwsze spotkania obie jedenastki rozegrały we wrześniu. Reprezentacja Polski najpierw po bardzo słabym występie przegrała w Amsterdamie 0:1 z Holandią, a następnie pokonała 2:1 Bośnię i Hercegowinę. W trzecim meczu czeka ją pojedynek z teoretycznie najsilniejszym rywalem.

Włosi aktualnie prowadzą w tabeli grupy 1, ale nie uniknęli potknięcia. Na inaugurację rywalizacji w Lidze Narodów tylko zremisowali 1:1 we Florencji z Bośnią i Hercegowiną. W drugim meczu z Holandią stanęli już na wysokości zadania i wygrali 1:0 w Amsterdamie. Teraz podopieczni Roberto Manciniego przystąpią do meczu z Polską w roli zdecydowanego faworyta.

Polska – Włochy z kibicami?

Do tej pory rywalizacja w nowej edycji Ligi Narodów toczyła się bez udziału publiczności. Na początku października Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) podjął jednak pozytywną decyzję dla kibiców. Dopuszczona została bowiem organizacja meczów z udziałem kibiców w liczbie odpowiadającej maksymalnie 30 procentom pojemności danego obiektu. Tym samym podczas spotkania Polska – Włochy kibice będą mogli zasiąść na trybunach!

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował jednak, że z uwagi na to, że Gdańsk został włączony do strefy żółtej, na trybunach podczas meczu Polska – Włochy będą mogli zasiąść kibice w nieco mniejszej liczbie, bowiem odpowiadającej maksymalnie 25 procentom pojemności stadionu. Swoich nabywców powinno znaleźć około 10 tysięcy biletów.

Polska – Włochy: bilety na mecz, gdzie kupić?

W jaki sposób kibice będą mogli nabyć bilety na mecz Polska – Włochy? W związku z pozytywnym decyzjami sprzedaż biletów rozpocznie się 7 października i będzie prowadzona poprzez stronę bilety.laczynaspilka.pl. Wejściówki będzie można nabywać tylko przez Internet, ich zakup w dniu meczu na stadionie nie będzie możliwy.

Polska – Włochy: cena biletów

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił już jak będzie wyglądać na mecz Polska – Włochy cennik biletów. Ceny wejściówek, w zależności od wybranej kategorii, będą wynosić 120, 90 i 70 złotych. Dostępne będą również pakiety rodzinne w cenie 70+40 złotych, przeznaczone dla opiekuna i dziecka do lat 12.

Mecz Polska – Włochy rozegrany zostanie w Gdańsku 11 października o godzinie 20:45.

Komentarze