Opublikowano nowy ranking FIFA. Awans reprezentacji Polski!

FIFA opublikowała w czwartek nowy ranking. Reprezentacja Polski po dwóch zwycięstwach w meczach barażowych zanotowała awans o dwie pozycje. Aktualnie biało-czerwoni zajmują w zestawieniu 28. miejsce.

Reprezentacja Polski
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Reprezentacja Polski
  • FIFA zaktualizowała ranking reprezentacji narodowych
  • Biało-czerwoni awansowali o dwie pozycje
  • Reprezentacja Polski zajmuje 28. miejsce w rankingu FIFA

Polska awansowała w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski w marcu wzięła udział w barażach o awans na Mistrzostwa Europy. Podopieczni Michała Probierza w półfinale wygrali 5:1 z Estonią, a następnie w rzutach karnych wyeliminowali Walię. Stawką w tych dwóch meczach był wyjazd na Euro 2024.

W czwartek 4 kwietnia FIFA opublikowała nowy ranking, uwzględniając w nim wyniki z ostatnich spotkań w poprzednim miesiącu. W nowym zestawieniu reprezentacja Polski awansowała z 30. miejsca o dwie pozycje w górę. Obecnie drużyna prowadzona przez selekcjonera Michała Probierza plasuje się na 28. miejscu.

Na swoich poprzednich miejscach z ostatniego zestawienia pozostała reprezentacja Francji oraz Austrii. Trójkolorowi zajmują 2. miejsce, zaś Austriacy są na 25. pozycji. Spadek o jedno miejsce zaliczyła kadra Oranje, która obecnie zajmuje 7. lokatę. Liderem bez zmian pozostała reprezentacja Argentyny. Podium obok Albicelestes i Francji uzupełniła Belgia.

Komentarze