Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek fot. Grzegorz Wajda

Brzęczek: Wszystkie mecze będą ekscytujące

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek stara się zachować optymizm po losowaniu grup piłkarskich Mistrzostw Europy w 2020 roku, które odbyło się w sobotę w Bukareszcie.

Czytaj dalej…

Biało-czerwoni zagrają z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą jednej ze ścieżek barażów, w której rywalizować będą Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia oraz Irlandia Północna. Polacy dwukrotnie wystąpią w Dublinie, a raz w Bilbao, kiedy to zmierzą się z jednym z dwunastu współgospodarzy turnieju.

– Mamy nieprzyjemnych i niewygodnych rywali. Wszystkie mecze będą ekscytujące – wyznał Brzęczek w rozmowie z TVP Sport.

– Dla mnie spotkanie z Hiszpanią będzie rewanżem za finał Igrzysk Olimpijskich z Barcelony z 1992 roku. Wówczas rywalizowałem z Luisem Enrique na boisku, a teraz spotkamy się na ławkach rezerwowych. Jak popatrzymy na historyczne wyniki z tymi drużynami, to nie są one dobre. To piłka nożna i wszystko się może zdarzyć – uważa opiekun Biało-czerwonych.

– Postaramy się o bazę w okolicach Dublina. Są to dla nas bardzo dobrze rozstawione spotkania pod względem logistycznym. W marcu mieliśmy jednak grać mecz towarzyski ze Szwecją, stąd musimy zrobić korekty naszych planów. Czekają nas wtedy dwa mecze, a następnie skupimy się już na Euro 2020. Tam nie będzie czasu na błędy, ani pomyłki – podsumował Brzęczek.

Komentarze