Koźmiński wskazał lidera defensywy na Euro. To on powinien zastąpić Bednarka w kadrze

Jan Bednarek po marcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski ponownie znalazł się w ogniu krytyki. Były wiceprezes PZPN-u Marek Koźmiński w rozmowie z Faktem przyznał, że nowym liderem formacji defensywnej w kadrze powinien zostać Bartosz Salamon.

Jan Bednarek
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Jan Bednarek
  • Jan Bednarek po raz kolejny mierzy się z krytyką po meczach reprezentacji
  • Marek Koźmiński wskazał nowego lidera formacji defensywnej
  • Za dowodzenie linią obrony biało-czerwonych miałby być odpowiedzialny Bartosz Salamon

Bartosz Salamon nowym szefem defensywy w kadrze

Reprezentacja Polski w marcu podczas barażowych spotkań wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy 2024. Po zgrupowaniu po raz kolejny w ogniu krytyki znalazł się Jan Bednarek, którego obarczono winą za straconą bramkę w starciu z Estonią oraz za błąd w spotkaniu z Walią, który mógł doprowadzić do utraty gola.

Były wiceprezes PZPN-u Marek Koźmiński w rozmowie z Faktem wskazał, kto mógłby być liderem formacji obronnej podczas Euro. Choć były reprezentant Polski nie do końca zgadza się z krytyką Bednarka, to w jego miejsce postawiłby na Bartosza Salamona z Lecha Poznań.

Niczego nie zawalił. Wytykano mu akcję, w której Szczęsny musiał ratować się wyjściem z bramki, ale to było nieporozumienie, a nie sytuacja zero-jedynkowa. Grał normalnie i nie był jakąś negatywną postacią – powiedział Marek Koźmiński w rozmowie z Faktem.

Według mnie to Salamon mógłby być liderem naszej defensywy na mistrzostwach Europy. Z nim wszystko bardziej się nam z tyłu poukładało – dodał były wiceprezes PZPN-u.

Bartosz Salamon do gry w reprezentacji Polski wrócił po roku nieobecności związanej z zawieszeniem. Łącznie z orzełkiem na piersi wystąpił w 12 meczach. W kadrze zadebiutował za kadencji Waldemara Fornalika w meczu z San Marino 26 kwietnia 2013 roku.

Komentarze