Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Austria – Polska, przewidywany skład Biało-czerwonych

Dzisiaj wieczorem piłkarska reprezentacja Polski rozpoczyna rywalizację w eliminacjach do mistrzostw Europy, mierząc swoje siły z Austrią. Poniżej prezentujemy przewidywany skład Biało-czerwonych na starcie z ekipą Franco Fody.

Czytaj dalej…

El. ME: Austria vs Polska. Zapowiedź, typy, kursy >>

W bramce polskiej drużyny stanie z pewnością Wojciech Szczęsny, który został obdarzony wotum zaufania przez selekcjonera Jerzego Brzęczka. Większych rewolucji nie powinno być też w obronie, gdzie najprawdopodobniej zagra czwórka: Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik i Bartosz Bereszyński.

W roli defensywnych pomocników możliwe są już dwa scenariusze, gdzie w każdym pewny miejsca w składzie powinien być Mateusz Klich. W kontekście drugiego zawodnika w tej roli możliwe są opcję z Grzegorzem Krychowiakiem i Szymonem Żurkowskim.

Na lewej stronie operować ma Piotr Zieliński, który według najnowszych doniesień ma zagrać tak jak w klubie. Z kolei znak zapytania pojawia się przy prawej stronie, gdzie mogą wystąpić Kamil Grosicki lub Jakub Błaszczykowski.

W ataku reprezentacji Polski ma zagrać dwójka napastników, czyli Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią: Szczęsny – Kędziora, Bednarek, Glik, Bereszyński, Klich, Krychowiak (Żurkowski), Zieliński, Grosicki (Błaszczykowski), Lewandowski, Milik.


Komentarze