Porażka Interu Miami w Pucharze Mistrzów CONCACAF, Leo Messi z asystą [WIDEO]

Inter Miami odpadł z Pucharu Mistrzów CONCACAF. Zespół z Florydy uległ na wyjeździe z meksykańskim CF Monterrey (1:3), a asystę zanotował Leo Messi.

Leo Messi
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Leo Messi
  • Inter Miami uległ w meczu rewanżowym z CF Monterrey 1:3 w Pucharze Mistrzów CONCACAF
  • Asystę przy golu Diego Gomeza zaliczył Leo Messi
  • Drużyna z Major League Soccer odpadła rozgrywek w ćwierćfinale

Leo Messi z asystą

Inter Miami przegrał w pierwszym spotkaniu z CF Monterrey (1:2), ale wówczas nie wystąpił Leo Messi, który zmagał się z kontuzją mięśniową uda. Argentyńczyk wystąpił w środę w rewanżu z meksykańskim zespołem, lecz nie był w stanie pomóc w odwróceniu losów spotkania.

Meksykanie wyszli na prowadzenie 3:0 po trafieniach Brandona Vasqueza, Germana Berterame’a i Jesusa Gallardo. W 78. minucie drugą żółtą kartkę w meczu obejrzał Jordi Alba i Hiszpan osłabił zespół. W 85. minucie Leo Messi posłał podanie z rzutu wolnego na głowę Diego Gomeza, który fantastycznym uderzeniem głową pokonał bramkarza i na więcej nie było stać drużyny z MLS.

Porażka Interu Miami oznacza, że Leo Messi nie dołoży do kolekcji kolejnego w karierze trofeum. Piłkarze Gerardo Martino w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu zmierzą się na wyjeździe ze Sportingiem Kansas City.