Deutscher Fussball-Bund

Deutscher Fussball-Bund to niemiecki związek piłkarski. Powstała już w 1900 roku. Jest odpowiedzialna, między innymi, za funkcjonowanie Bundesligi oraz reprezentacji Niemiec. Od 2022 roku funkcję prezydenta DFB pełni Bernd Neuendorf.

Prezes DFB Bernd Neuendorf, fot. IMAGO / MIS

Deutscher Fussball-Bund- podstawowe informacje

Pełna nazwaDeutscher Fussball-Bund
Skrócona nazwaDFB
Data założenia28 stycznia 1900 roku
SiedzibaFrankfurt nad Menem
PrezydentBernd Neuendorf

DFB – nadzór niemieckiej piłki nożnej

Deutscher Fussball-Bund (DFB) to ogólnokrajowy związek piłkarski działający na terenie Niemiec. To również jedyny prawny reprezentant niemieckiej piłki nożnej – zarówno męskiej, jak i kobiecej – w kraju i za granicą. Związek powstał już w 1900 roku z inicjatywy przedstawicieli 86 klubów. 62 z nich zagłosowało za utworzeniem organizacji. Pierwszym prezydentem został Ferdinand Hueppe.

DFB już od 1904 roku należy do FIFA, zaś od 1954 do UEFA. Od sezonu 2008/2009 federacja uznała, że tylko trzy najwyższe ligi będą ogólnokrajowe. Już 4. Liga posiada trzy grupy.

Reprezentacja Niemiec to jedna z najbardziej utytułowanych kadr na świecie. Die Mannschaft ma na koncie cztery mistrzostwa świata i trzy czempionaty Europy. Od 2022 roku funkcję prezydenta DFB pełni Bernd Neuendorf.