Euro 2024. Znamy wszystkich uczestników

Znamy już wszystkich uczestników Euro 2024. Grono 24 reprezentacji uzupełnili we wtorkowy wieczór Gruzja, Ukraina i Polska. Ekipy te wygrały swoje mecze barażowe.

Trofeum Euro 2024
IMAGO / NurPhoto Na zdjęciu: Trofeum Euro 2024
  • Znamy wszystkich uczestników Euro 2024
  • Swoje mecze barażowe wygrali Gruzini, Ukraińczy i Polacy
  • Na Euro 2024 wystąpią 24 drużyny

Ukraina, Gruzja i Polska – to drużyny, które dołączyły do grona uczestników Euro 2024. Pozostałe 21 reprezentacji, które będą grać w czerwcu na niemieckich boiskach, poznaliśmy już pod koniec jesieni ubiegłego roku.

Największą niespodzianką dnia jest awans reprezentacji Gruzji, która po rzutach karnym uporała się z Grecją. Decydującą jedenastkę na gola zamienił piłkarz Lecha Poznań, Nika Kwekweskiri. Prawdziwym come-backiem popisali się z kolei Ukraińcy, którzy odwrócili losy meczu z Islandią, wygrywając ostatecznie 2:1.

Dogrywkę mieliśmy natomiast w Cardiff, gdzie Walia mierzyła się z reprezentacją Polski. Przez 120 minut nie padła żadna bramka, a o wszystkim zadecydowały rzuty karne. W nich bohaterem został Wojciech Szczęsny, który obronił decydującą, piątą jedenastkę.

Walka o europejski czempionat rozpocznie się 14 czerwca i potrwa dokładnie przez miesiąc. W pierwszym spotkaniu turnieju gospodarze imprezy, Niemcy, podejmować będą Szkocję.