El. MŚ 2022: tabela “polskiej” grupy po wtorkowych meczach

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski PressFocus

Jesteśmy coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w grupie I eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Po wtorkowej wygranej 1:0 z Albanią w Tiranie reprezentacja Polski awansowała na drugie miejsce w tabeli i jest w dobrej sytuacji przed ostatnimi dwiema kolejkami.

  • Reprezentacja Polski we wtorkowym meczu w Tiranie pokonała 1:0 Albanię. Dzięki tej wygranej przesunęła się na drugie miejsce w tabeli
  • Liderem grupy I pozostaje reprezentacja Anglii, która niespodziewanie zremisowała z Węgrami

Tabela polskiej grupy eliminacji mistrzostw świata

We wtorek rozegrane zostały trzy spotkania 8. kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 w grupie I. Reprezentacja Polski stanęła na wysokości zadania i na trudnym terenie pokonała 1:0 Albanię. Dzięki tej wygranej zespół Paulo Sousy awansował na drugie miejsce w tabeli.

W innych wtorkowych spotkaniach Anglia zremisowała 1:1 na Wembley z Węgrami, natomiast Andora pewnie 3:0 pokonała San Marino.

Eliminacje MŚ 2022 – tabela Polski

Dzięki wtorkowej wygranej w Tiranie reprezentacja Polski znalazła się w dobrej sytuacji w walce przynajmniej o miejsce barażowe. Biało-Czerwoni zachowują również szanse na przeskoczenie w tabeli reprezentacja Anglii, choć będzie o to niewątpliwie bardzo trudno. Głównym celem podopiecznych Paulo Sousy w listopadowych spotkaniach będzie przede wszystkim utrzymanie się na drugim miejscu.

Biało-Czerwonych czekają jeszcze pojedynki z Andorą (12 listopada na wyjeździe) oraz Węgrami (15 listopada u siebie). Plasująca się na trzeciej lokacie zagra jeszcze Anglią (12 listopada na wyjeździe) oraz Andorą (15 listopada u siebie). Z kolei trzecich obecnie Węgrów, poza pojedynkiem Polską, czeka również konfrontacja z San Marino (12 listpada)

drużynameczebramkipunkty
1Anglia824:320
2Polska825:817
3Albania811:715
4Węgry813:1211
5Andorra88:196
6San Marino81:320

Zobacz także: Albania – Polska: Biało-czerwoni zdobyli Tiranę i są bliżej baraży

Komentarze