Były piłkarz Legii wierzy w zwycięstwo Estonii. “Możemy to wykorzystać”

Henrik Ojamaa, który w przeszłości występował w Legii Warszawa, Widzewie Łódź oraz Miedzi Legnica, wierzy w zwycięstwo Estonii nad Polską. - Presja ciążąca na Polakach z każdą chwilą będzie większa, a my możemy wykorzystać nerwową atmosferę - powiedział skrzydłowy w rozmowie z Antonim Figlewiczem na łamach Weszlo.com.

Henrik Ojamaa
IMAGO / Domenic Aquilina Na zdjęciu: Henrik Ojamaa
  • Henrik Ojamaa nie został powołany na baraże o awans na EURO 2024
  • 32-latek wierzy jednak w zwycięstwo reprezentacji Estonii nad Polską
  • Były piłkarz Legii Warszawa uważa, że na Polakach ciąży większa presja

Ojamaa: Mamy niezły zespół, który zagra z dużym zaangażowaniem

Już w czwartek o godzinie 20:45 reprezentacja Polski na Stadionie Narodowym podejmie Estonię w półfinale baraży o awans na EURO 2024. Henrik Ojamaa w wywiadzie udzielonym Antoniemu Figlewiczowi na łamach portalu “Weszlo.com” ocenił szanse swoich rodaków na wygraną.

Jeśli przez dłuższy czas będziemy dobrze grali w defensywie, to jak najbardziej możemy awansować. Na papierze różnica między obiema drużynami jest bardzo duża, ale w Estonii nikt na to nie patrzy. Mamy niezły zespół, który zagra z dużym zaangażowaniem, wręcz z poświęceniem – powiedział Henrik Ojamaa, który w koszulce swojej reprezentacji rozegrał 63 spotkania i strzelił 1 bramkę.

Musimy jak najmocniej sfrustrować polską drużynę w ciągu pierwszych 45 minut. W wypadku dobrego dla nas wyniku w drugiej połowie presja ciążąca na Polakach z każdą chwilą będzie większa, a my możemy wykorzystać nerwową atmosferę – dodał były zawodnik m.in. Legii Warszawa.

Sprawdź typy naszych ekspertów na mecz barażowy Polska – Estonia.