Media: Urban zostaje w Górniku. Podpisze nowy kontrakt

Piotr Koźmiński na łamach WP Sportowe Fakty informuje, że trener Jan Urban przedłuży kontrakt z Górnikiem Zabrze. Niewiadomą pozostaje jedynie jego długość.

Jan Urban
IMAGO / Michał Chwieduk / Newspix.pl Na zdjęciu: Jan Urban
  • Kontrakt Urbana z Górnikiem wygasa po sezonie
  • Wszystko wskazuje na to, że trener podpisze nową umowę
  • Taki informacje przekazuje Piotr Koźmiński, dziennikarz WP Sportowe Fakty

Dobre wieści dla kibiców Górnika Zabrze

Jan Urban przestał być trenerem Górnika Zabrze w czerwcu ubiegłego roku po zaledwie jednym sezonie spędzonym na ławce trenerskiej, który był całkiem przyzwoity w wykonaniu zabrzan. Jego miejsce zajął Bartosch Gaul, który zupełnie w tej roli sobie nie radził, a pod jego wodzą ekipa z Górnego Śląska ocierała się o strefę spadkową.

W marcu do Górnika wrócił Jan Urban. Wszystko zaczęło się od porażki z Piastem i remisu z Koroną Kielce, ale następnie drużyna z Zabrza złapała znakomitą formę i notuję serię sześciu kolejnych wygranych z rzędu w PKO Ekstraklasie – po raz pierwszy od 1987 roku.

Jednak kontrakt Jana Urbana wygasa po sezonie i nie było jasne, jaka będzie przyszłość szkoleniowca. Okazuje się, że sprawa jest już przesądzona. Według informacji Piotra Koźmińskiego szkoleniowiec pozostanie w klubie.

– W piątek po południu dotarły do nas wieści, że Jan Urban pozostanie w Górniku Zabrze. To świetna informacja dla kibiców zabrzan, dla których trener jest jednym z idoli. Niewiadomą jest w zasadzie tylko długość umowy, choć w kuluarach od pewnego czasu można było usłyszeć, że szkoleniowiec preferuje kontrakt na dwa lata – czytamy na stronie WP Sportowe Fakty.

Zobacz również: Kolejny klub z Ekstraklasy zmienia trenera. Media wskazały potencjalnego następcę

Komentarze