Kolejny klub z Ekstraklasy zmienia trenera. Media wskazały potencjalnego następcę

Utrzymanie się w Ekstraklasie okazało się zbyt trudnym wyzwaniem dla Miedzi Legnica. Tomasz Włodarczyk z redakcji meczyki.pl przekazał, że beniaminek postanowił rozstać się z trenerem Grzegorzem Mokrym. Szkoleniowiec poprowadzi jednak drużynę w ostatnim spotkaniu sezonu.

Radosław Bella
Imago/Grzegorz Radtke Na zdjęciu: Radosław Bella
  • Miedź Legnica podpisała z Grzegorzem Mokrym kontrakt jedynie do końca obecnego sezonu
  • Klub zdecydował, że umowa trenera nie zostanie przedłużona
  • Następcą Mokrego ma zostać jego dotychczasowy asystent, Radosław Bella

Asystent otrzyma szansę prowadzenia Miedzi w roli trenera

Miedź Legnica okazała się zdecydowanie najsłabszą drużyną obecnego sezonu Ekstraklasy. Beniaminek w ubiegłym roku w cuglach wygrał rywalizację o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przeskok między Fortuna 1 Ligą. a Ekstraklasą okazał się jednak dla Miedzi ogromny.

Na początku sezonu zespół prowadził Wojciech Łobodziński, jednak stosunkowo szybko stracił pracę. Zastąpił go tymczasowo Radosław Bella, który poprowadził drużynę w jednym spotkaniu. Później został on asystentem trenera Grzegorza Mokrego.

Kontrakt szkoleniowca obowiązywał jedynie do końca sezonu, a działacze zdecydowali, że nie zostanie on przedłużony. Trener poprowadzi Miedź w meczu z Górnikiem Zabrze, który będzie zarazem pożegnaniem z Ekstraklasą. Tomasz Włodarczyk z redakcji Meczyki.pl przekazał, że zastąpić go ma Radosław Bella. Miedź zaryzykuje i powierzy dotychczasowemu asystentowi rolę trenera. 

Sprawdź też: Napastnik Śląska wierzy w utrzymanie. “Zrekompensujemy wcześniejsze niepowodzenia”

Komentarze