Hiszpański duet rozmontował defensywę Piasta. Dobra passa trwa [WIDEO]

Śląsk Wrocław znakomicie prezentuje się w sezonie 2023/24. Wojskowi w sobotę potrzebowali tylko jednego trafienia, do pokonania Piasta Gliwice.

Mattias Nahuel
Obserwuj nas w
Pressfocus fot. Paweł Andrachiewicz Na zdjęciu: Mattias Nahuel
  • Jeszcze przed przerwą Śląsk objął prowadzenie za sprawą pięknego uderzenia Matiasa Nahuela
  • W doliczonym czasie 1. połowy z boiska wyrzucony został Arkadiusz Pyrka
  • W doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Erik Exposito

Śląsk podtrzymał serię meczów bez porażki

Dość długo Śląsk Wrocław napoczynał w sobotnim meczu 9. kolejki Piasta Gliwice, jednak jeszcze przed przerwą osiągnął swój cel. Po piękniej akcji dwójkowej Erik Exposito wystawił na wolne pole piłkę do Matiasa Nahuela, a Hiszpan popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego. Bezradny Frantisek Plach mógł tylko obserwować, jak piłka wpada do siatki.

Sytuację Piastunek utrudnił w doliczonym czasie pierwszej połowy Arkadiusz Pyrka. 21-latek zarobił najpierw w 42. minucie żółtą kartkę, a kilka minut później dołożył do niej kolejną. Jego bezmyślnie zachowanie osłabiło drużynę, która przegrywała już 0:1.

Po zmianie stron Śląsk wciąż spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń boiskowych i nie dopuszczał Piasta zbyt blisko swojej bramki. Mimo upływu czasu gościom nie udało się oddać na bramkę nawet jednego celnego uderzenia. W doliczonym czasie gry szansę na zamknięcie meczu miał Erik Exposito, ale jego uderzenie z rzutu karnego zatrzymało się tylko na poprzeczce.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (1:0)

1-0 Nahuel 41′

Komentarze