Puszcza w górę, Cracovia w dół. Zadecydował gol po ofiarnej walce [WIDEO]

Niedzielę w PKO BP Ekstraklasie otworzyło spotkanie Cracovia - Puszcza Niepołomice. Goście wygrali po bramce Wojciecha Hajdy zdobytej w 19. minucie meczu i zdołali wydostać się ze strefy spadkowej.

Cracovia - Puszcza Niepołomice
PressFocus/ Łukasz Sobala Na zdjęciu: Cracovia - Puszcza Niepołomice

Ekstraklasa. Puszcza wygrywa po meczu niesamowitej walki

Puszcza mogła wyjść na prowadzenie w meczu z Cracovią już w 6. minucie. Po wrzucie z autu Roman Jakuba oddał groźny strzał – piłka trafiła w słupek. Niepołomiczanie dopięli swego zaledwie 13 minut później. Zapolnik wygrał fizyczne starcie z Bitrim i dograł przed bramkę do Hajdy, a ten strzałem z bliskiej odległości pokonał Madejskiego.

W 36. minucie Pasy miały szansę na wyrównanie. Olaffson zagrywał do Kallmanna, a ten popisał się główką, po której piłka minimalnie minęła bramkę gości. Puszcza zdołała utrzymać korzystny wynik do przerwy.

Po zmianie stron gospodarze atakowali coraz częściej, natomiast ekipa Tomasza Tułacza liczyła na kontry i stałe fragmenty gry. Swoich sił spróbowali między innymi Sokołowski, Atanasow i Kallman, ale albo Zych świetnie bronił, albo brakowało celności.

Puszcza zdołała obronić prowadzenie i wygrała 1:0. Zwycięstwo pozwoliło jej zrównać się punktami z Cracovią i ją wyprzedzić. Beniaminek awansował na 13. lokatę i wydostał się ze strefy spadkowej. Pasy lądują na 14. pozycji. Obie ekipy mają tylko dwa oczka przewagi nad 16. Koroną.

Ekstraklasa. Cracovia – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)