Piast Gliwice wygrał w Szczecinie, klęska Pogoni [WIDEO]

Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin (2;0) w 29. kolejce PKO Ekstraklasy. Goście wszystkie gole strzelili tuż przed przerwą. Do zwycięstwa Niebiesko-czerwonych poprowadzili Tomas Huk i Jorge Felix.

Piłkarze Piasta Gliwice
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Piasta Gliwice

Piast Gliwice zaskoczył w Szczecinie

Piłkarze Pogoni Szczecin nadal liczą się w walce o mistrzostwo Polski. Przed tygodniem rozbili na własnym stadionie Ruch Chorzów (5:0). Z kolei zespół Piasta Gliwice przełamał się w poprzedni weekend z Zagłębiem Lubin (2:0). Podopieczni Aleksandara Vukovicia zdecydowanie mają cięższy okres za sobą i oddalili się od strefy spadkowej.

Niespodziewanie to goście wypracowali sobie zauważalną przewagę w rywalizacji z Pogonią. Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Tomas Huk po dośrodkowaniu Jorge Felixa. To nie był koniec emocji przed przerwą.

Piast poszedł za ciosem. Jorge Felix w 21. minucie przymierzył zza pola karnego i hiszpański pomocnik podwyższył rezultat w Szczecinie. Tym samym sensacja wisiała w powietrzu. W drugiej połowie goście szukali kolejnych trafień, ale byli w stanie przechytrzyć defensywy Pogoni.

W końcówce spotkania sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla gospodarzy. Tomasz Mokwa sfaulował w polu karnym Linusa Wahlqvista. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Grosicki, który spudłował w fatalnym stylu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Efthymios Koulouris skierował piłkę do siatki, ale analiza VAR pokazała, że grecki napastnik był na spalonym. Tym samym Piast odniósł siódme zwycięstwo w sezonie. W następnej kolejce gliwiczanie zagrają z Wartą Poznań, a Pogoń wybierze się do Białegostoku.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 0:2 (0:2)

0:1 Tomas Huk 11′

0:2 Jorge Felix 21′