Lech Poznań zdecydował ws. przyszłości Mariusza Rumaka

Lech Poznań nie zwolni z roli trenera Mariusza Rumaka. Dawid Dobrasz z portalu Meczyki.pl poinformował, że taka decyzja zapadła po spotkaniu Piotra Rutkowskiego z działem komunikacji klubu.

Mariusz Rumak
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Mariusz Rumak

Lech nie zwolni Rumaka, trener ma przyszłość w swoich rękach

Lech Poznań w ubiegłej kolejce sprawił negatywną niespodziankę i poległ w wyjazdowym starciu (1:2) z Puszczą Niepołomice. Zaskakująca porażka niemal od razu stała się tematem rozmów dotyczących przyszłości Mariusza Rumaka na ławce trenerskiej.

POLECAMY TAKŻE

W weekend pojawiło się w mediach kilka nieprawdziwych informacji odnośnie rzekomej dymisji szkoleniowca. Jednak na ten moment o zwolnieniu Mariusza Rumaka nie ma mowy. Dziennikarz portalu Meczyki.pl Dawid Dobrasz przekazał, że po spotkaniu właściciela klubu z działem komunikacji nie zapadła żadna decyzja, a szkoleniowiec sam ma zdecydować o tym czy dalej będzie pracował przy ulicy Bułgarskiej.

Zatem z najnowszych informacji wynika, że 46-latek w spokoju może przygotować zespół do następnego meczu w lidze. Kolejorz 21 kwietnia zmierzy się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Na ten moment drużyna z Wielkopolski zajmuje 3. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 48 punktów. Strata do lidera, czyli Jagiellonii Białystok wynosi zaledwie cztery punkty.

Rumak od momentu powrotu do Lecha prowadził klub w 10 meczach. Bilans szkoleniowca to 4 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki. Pod wodzą pochodzącego z Drawska Pomorskiego trenera poznański zespół odpadł z rozgrywek o Puchar Polski, przegrywając 0:1 z Pogonią Szczecin.

Komentarze