Podolski bohaterem Górnika! Mistrz świata dał zwycięstwo nad Pogonią w ostatniej chwili [WIDEO]

Górnik Zabrze pokonał u siebie z Pogonią Szczecin (2:1). Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Na pewnie wykonany przez Szymona Włodarczyka rzut karny odpowiedział po kilku minutach Pontus Almqvist. Ostatecznie wynik w doliczonym czasie gry ustalił Lukas Podolski. Porazka oznacza, że Portowcy nie zdołali wyprzedzić w tabeli Lecha Poznań.

Szymon Włodarczyk
PressFocus Na zdjęciu: Szymon Włodarczyk
  • Górnik Zabrze pokonał u siebie z Pogonią Szczecin (2:1)
  • Gole zdobyli Szymon Włodarczyk i Lukas Podolski dla gospodarzy i Pontus Almqvist dla gości
  • Tym samym Portowcy nie zdołali wyprzedzić Lecha Poznań w tabeli

Pogoń przegrała w ostatniej chwili. Podolski świętuje nowy kontrakt golem

Pogoń Szczecin wciąż walczy o zajęcie trzeciego miejsca w tabeli. Żeby wyprzedzić Lecha Poznań, Portowcy musieli pokonać Górnika Zabrze. Mecz na dobre rozkręcił się dopiero w końcówce pierwszej połowy. Swoje szanse mieli Damian Dąbrowski czy Luka Zahović, a gospodarze odpowiedzieli rajdem Daisuke Yokoty. Bramek jednak nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron goście nadal dominowali. Z dystansu uderzał Wahan Biczakczian, a fantastyczną szansę wykreował Gorgonowi Kamil Grosicki. Emil Bergstroem zdążył jednak z blokiem. A po chwili prowadzili już gospodarze. W polu karnym najlepiej odnalazł się Lukas Podolski, którego uderzenie głową wylądowało na poprzeczce. Powtórki pokazały, że piłka odbiła się od ręki Pawła Stolarskiego i arbiter wskazał na jedenasty metr od bramki.

Do futbolówki podszedł Szymon Włodarczyk i pewnym strzałem nie dał szans Dante Stipicy.

Górnik nie nacieszył się jednak prowadzeniem. Po chwili Pogoń przeprowadziła bowiem szybki atak, zwieńczony strzałem z bliska Pontusa Almqvista.

Wydawało się, że najlepszą okazję do zmiany wyniku zmarnował w doliczonym czasie gry Podolski, który huknął w poprzeczkę. Po chwili mistrz świata doszedł jednak do kolejnej sytuacji i tym razem już nie zawiódł, ustalając wynik na 2:1. Ten rezultat oznacza, że Portowcy nie zdołali wyprzedzić Lecha Poznań i obecnie znajdują się poza podium Ekstraklasy.