Dariusz Mioduski

Dariusz Mioduski to polski prawnik, przedsiębiorca i działacz sportowy. Od 2017 roku jedyny właściciel oraz prezes Legii Warszawa.

fot. PressFocus

Dariusz Mioduski – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoDariusz Mioduski
Data urodzenia1 stycznia 1964 roku
Miejsce urodzenia Chełmno
NarodowośćPolska
Miejsce pracyLegia Warszawa
Stanowiskowłaściciel i prezes

Dariusz Mioduski – prezes Legii Warszawa

Dariusz Mioduski w wieku nastoletnim wyjechał wraz z rodziną do Stanów Zjednoczonych. W 1987 roku został absolwentem Uniwersytetu św. Tomasza w Houston ze specjalizacją w naukach politycznych i filozofii. Stał się pierwszym absolwentem tej uczelni, który dostał się na Uniwersytet Harvarda. Tam ukończył w 1990 roku studia na wydziale prawa. Pracował w kancelarii Vinson & Elkins LLP w Houston, a także w nowojorskim i warszawskim biurze White & Case LLP. Od 1997 roku był partnerem zarządzającym obszarami energetyki i infrastruktury w CMS Cameron McKenna w Warszawie.

W latach 2007-2013 pełnił funkcję prezesa grupy Kulczyk Investments, czyniąc firmę graczem o potencjale globalnym, działającą na rynkach międzynarodowych. Inwestował też w energetykę, a także przejął kontrolę nad największym polskim operatorem logistycznym, Pekaesem. 

W lipcu 2012 roku wszedł do rady nadzorczej Legii Warszawa. Pięć miesięcy później prezesem klubu został jego znajomy, Bogusław Leśnodorski. W styczniu 2014 roku obaj panowie zostali właścicielami Legii, odkupując od Grupy ITI sto procent akcji. W 2016 roku Wojskowi wygrali mistrzostwo Polski i po dwóch dekadach awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Relacje pomiędzy właścicielami stały się jednak bardzo napięte. 22 marca 2017 roku odkupił od Leśnodorskiego i Macieja Wandzla pozostałe 40 procent udziałów w spółce Legia Holding, stając się jedynym właścicielem i prezesem klubu.

Dariusz Mioduski – aktualności