Bayern ma plan w razie odmowy Nagelsmanna. Dwie opcje zapasowe

Bayern Monachium prowadzi rozmowy z Julianem Nagelsmannem ws. powrotu do klubu. Dziennikarz Fabrizio Romano przekazał, że w razie niepowodzenia Bawarczycy mają przygotowany plan B. Na liście rezerwowej czeka Roberto De Zerbi oraz Ralf Rangnick.

Julian Nagelsmann
Obserwuj nas w
Peter Schatz / Alamy Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Roberto de Zerbi i Ralf Rangnick opcją rezerwową dla Bayernu

Bayern Monachium dość sensacyjnie biorąc pod uwagę okoliczności ostatniego rozstania prowadzi rozmowy z Julianem Nagelsmannem. Problem w tym, że Niemiec pełni aktualnie obowiązki selekcjonera rodzimej reprezentacji. Kontrakt z kadrą Niemiec wygasa tuż po zakończeniu Mistrzostw Europy 2024. Aczkolwiek tamtejsza federacja robi wszystko, aby przedłużyć umowę z 36-latkiem aż do 2026 roku.

Na wypadek niepowodzeń w rozmowach kontraktowych Bayern ma w zanadrzu plan B. Jak poinformował Fabrizio Romano, gdyby Julian Nagelsmann odrzucił możliwość powrotu do Monachium, to na liście rezerwowej znajduje się Roberto De Zerbi oraz Ralf Rangnick. Aktualnie zarówno jeden, jak i drugi pracują w innych zespołach. Włoch odpowiada za wyniki Brighton, zaś Austriak pełni funkcję selekcjonera reprezentacji Austrii.

Trudno wskazać czy ktoś z tych trzech kandydatów w przyszłym sezonie na pewno zasiądzie na ławce trenerskiej Bayernu. Trzeba pamiętać, że w przypadku Nagelsmanna i De Zerbiego zainteresowanych jest również kilka innych klubów. Obaj trenerzy przewijają się w kontekście pracy z Liverpoolem czy FC Barceloną.

Bayern Monachium aktualnie w bieżącym sezonie walczy w lidze tylko o tytuł wicemistrza kraju. W ubiegły weekend po 11 latach panowania na krajowym podwórku mistrzostwo Niemiec powędrowało w ręce Bayeru Leverkusen.

Komentarze