Wisła Kraków wróci do Ekstraklasy w pierwszym sezonie po spadku? Tak oceniane są szanse Wisły

Dawid Szot
PressFocus Na zdjęciu: Dawid Szot

Wisła Kraków po 26 latach nieprzerwanych występów w Ekstraklasie pożegnała się z najwyższą klasą rozgrywkową. Biała Gwiazda w sezonie 2022/23 zagra na pierwszoligowych boiskach, ale niewątpliwie będzie chciała jak najszybciej wrócić do elity. Nie będzie o to na pewno łatwo. Sprawdź jak oceniane są szanse wiślaków.

  • Wisła Kraków w sezonie 2021/22 zajęła przedostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy
  • Dla Białej Gwiazdy oznacza to spadek po 26 latach
  • Celem Wisły będzie jak najszybszy powrót do Ekstraklasy

Czarny scenariusz

Sezon 2021/22 zakończył się dla drużyny ze stolicy Małopolski ogromnym dramatem. Tylko tak można bowiem określić zajęcie przedostatniego miejsca w tabeli i pożegnanie się z Ekstraklasą. Przed sezonem w Krakowie nikt takiego scenariusza nie brał pod uwagę. Spoglądano raczej w górę tabeli, a misję budowy nowej drużyny, która w niedługim czasie miała doszlusować do czołówki otrzymał Adrian Gula. Słowak na stanowisku wytrzymał nieco ponad pół roku, bowiem w lutym podjęta została decyzja o zmianie szkoleniowca. Po serii słabych występów drużynie w walce o utrzymanie w Ekstraklasie miał pomóc Jerzy Brzęczek.

Początek pracy byłego selekcjonera reprezentacji Polski był obiecujący i wydawało się, że Wisła Kraków zacznie regularnie punktować, co pozwoli jej oddalić się od strefy spadkowej. Tak się jednak nie stało. Pod wodzą Brzęczka Biała Gwiazda wiosną odniosła zaledwie jedno zwycięstwo, a było to zdecydowanie za mało, aby myśleć o utrzymaniu. W efekcie drużyna po 26 latach pożegnała się z Ekstraklasą.

Powrót do Ekstraklasy podstawowym celem

Spadek z Ekstraklasy był ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla kibiców Wisły, ale również klubowych władz. Te teraz czekają bardzo trudne tygodnie, podczas których będą musieli znaleźć sposób na jak najszybsze zbudowanie drużyny będącej w stanie już w pierwszym sezonie po spadku walczyć o awans.

Z klubem niewątpliwie pożegna się wielu zawodników, nie tylko ze względu na to, że zawiedli w zakończonym sezonie, ale również z uwagi na ich wygórowane oczekiwania finanse, którym grając w pierwszej lidze klub nie będzie w stanie sprostać. W najbliższych tygodniach można spodziewać się w Krakowie wielu ruchów, ale już teraz niemal pewne jest, że drużynę nadal będzie prowadził Jerzy Brzęczek.

Wisła Kraków awansuje do Ekstraklasy?

Wśród kibiców Białej Gwiazdy panuje raczej pesymizm, jeżeli chodzi o szanse drużyny na szybki powrót do Ekstraklasy. Duża ich część ma wątpliwości co do szans Wisły na awans już w nadchodzącym sezonie. Podobnie jak w kończącym się już sezonie, także w rozgrywkach 2022/23 bezpośredni awans do Ekstraklasy wywalczą dwie najlepsze drużyny w pierwszej lidze, a drużyny z miejsc 3-6 rywalizować będą o jedno miejsce w barażach.

W ofercie legalnych bukmacherów pojawiły się już zakłady specjalne związane z powrotem Wisły do Ekstraklasy. Bukmacherzy dają wiślakom ponad 50 procent szans na awans. Kursy na takie zdarzenia wahają się obecnie w okolic 1.70 – 1.75.

Wisła Kraków awansuje do Ekstraklasy w sezonie 2022/23?

STS
1.75
Tak
2.00
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Betfan
1.72
Tak
2.00
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.70
Tak
2.01
Nie
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Kursy aktualne na 24.05.2022 19:01

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze