Bukmacherzy: Czy Polska awansuje na mundial?

Paulo Sousa
Paulo Sousa Grzegorz Wajda

Analitycy pracujący dla bukmachera Betfan oszacowali szanse reprezentacji Polski na awans do mistrzostw świata w 2022 roku.

  • W październiku i listopadzie kadrę Paulo Sousy czekają decydujące mecze w eliminacjach do mundialu w Katarze.
  • Bukmacherzy przewidują, że Polacy zakończą rywalizację w grupie na drugim miejscu i zagrają w barażach o awans.
  • Zdaniem analityków Betfan reprezentacja Polski nie awansuje do mistrzostw świata.

Betfan: Polska nie zagra w Katarze

Według analiz przygotowanych przez Betfan zakłady bukmacherskie, legalnego polskiego bukmachera, reprezentacja Polski wywalczy drugie miejsce w grupie i możliwość zagrania w barażach o awans na mistrzostwa świata. Zdaniem bukmachera biletu na turniej w Katarze Polakom jednak nie uda się zdobyć.

Wraz z rozpoczynającym się zgrupowaniem piłkarskich kadrowiczów wraca dyskusja na temat tego, czy Polakom będzie dane zobaczyć narodową drużynę na mundialu w Katarze. Zdaniem Betfan, choć kibiców ucieszą zwycięstwa reprezentacji w eliminacyjnych meczach fazy grupowej i „nasi” dostaną się do baraży (kurs 1.20 wskazuje, że to niemal pewnik), to ostatecznie Polska nie znajdzie się w gronie zaledwie trzech krajów, którym uda się w ten sposób otworzyć drogę do mundialu. Szanse Polaków na obecność w Katarze są, zdaniem analityków Betfan, blisko trzykrotnie niższe niż na pomyślne przejście baraży. Jednocześnie choć szale oczekiwań przechylają się bardziej ku pesymistycznemu scenariuszowi, sukces Polaków nie jest zupełnie nierealny. O tych nadziejach świadczy niezbyt wygórowany kurs w Betfan na wyjazd naszych orłów do Kataru, który wynosi 3.50.

Zanim to się jednak stanie kadrę narodową czekają mecze eliminacyjne. Zdaniem Betfan, nie będzie zaskoczenia w Warszawie 9 października i biało-czerwoni  pokonają San Marino, reprezentację okupującą ostatnie miejsce w rankingu UEFA. Wedle bukmachera piłkarzom San Marino nie uda się w starciu z Polską przeprowadzić żadnego skutecznego ataku na bramkę, nawet własną. Kurs w Betfan na to, że San Marino strzeli jakiegokolwiek gola w Warszawie wynosi 5.50 wobec 1.12 na brak efektu na tym polu.

Według analityków pracujących dla Betfan reprezentacja pokona też Albanię. Kurs na zwycięstwo polskiej drużyny w Tiranie u tego bukmachera wynosi 1.90, na remis na stadionie Air Albania – 3.50, a na wygraną Albanii – 4.25.

Komentarze