Ligue 1: dużo emocji i kartek w niedzielnych spotkaniach – podsumowanie 14. kolejki

Boubakary SOUMARE 24 LOSC during the French championship Ligue 1 football match between LOSC Lille and AS Saint-Etienne held at the Pierre Mauroy Stadium in Villeneuve-d'Ascq, near Lille, nothern France, on May, 16th,2021//SANSONLAURENT_09250016/2105170931 16.05.2021 Lille Pilka Nozna Liga Francuska Lille OSC - AS Saint-Etienne Foto Laurent Sanson / Sipa / PressFocus POLAND ONLY!! Na zdjęciu:

Wyniki 14. kolejki Ligue 1. W niedzielnych spotkaniach rozgrywanych w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji nie brakowało emocji. W najciekawszych spotkaniach Brest pokonał 4:0 Lens, a Metz po bardzo zaciętym spotkaniu zremisowało z Bordeaux 3:3. Po kilku minutach został z kolei przerwany mecz pomiędzy Olympique Lyon a Olympique Marsylia.

Duże emocje i sporo kartek w niedzielnych meczach Ligue 1

W pierwszym niedzielnym meczu Ligue 1 Brest dosyć nieoczekiwanie pokonał na własnym boisku wyżej notowane Lens aż 4:0. Duży wpływ na przebieg tego spotkania miała pierwsza połowa, w której gospodarze zdobyli aż trzy trafienia.

W kolejnym starciu Angers po bardzo zaciętym meczu pokonało Lorient 1:0. Cenny triumf swojej drużynie zapewnił w 68. minucie spotkania Thomas Mangani, który pewnie wykonał rzut karny, dając komplet punktów swojej ekipie.

Bardzo ciekawe spotkanie oglądaliśmy także w Metz. Tam po bardzo zaciętym meczu drużyna gospodarzy podzieliła się punktami z Bordeaux, a w całym spotkaniu łącznie oglądaliśmy aż sześć bramek. Mecz mógłby zakończyć się zupełnie inaczej, gdyby nie czerwona kartka w 68. minucie dla Farida Boulaya, który bezpardonowym wślizgiem sfaulował swojego rywala. Finalnie obie ekipy podzieliły się punktami i z perspektywy spotkania wydaje się, że był to wynik jak najbardziej sprawiedliwy.

W kolejnym spotkaniu Strasbourg zremisował na własnym boisku z Reims 1:1. Gospodarze po końcowym gwizdku mogli pluć sobie w brodę, ponieważ w pierwszej połowie Kevin Gameiro pomylił się z jedenastu metrów. Suma summarum Strasbourg ma jednak spore powody do zadowolenia – drużyna gospodarzy gola na wagę remisu strzeliła dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry, więc na pewno tego rodzaju come back podniesie morale drużyny.

Niezwykle zacięte spotkanie miało miejsce w Troyes, gdzie ekipa miejscowych przegrała 0:1 z Saint Etienne. Zwycięstwo ma szczególną wagę dla gości, którzy aktualnie znajdują się w strefie spadkowej, stąd też każdy komplet oczek dla drużyny niedzielnych gości ma podwójną wartość. Gola na wagę triumfu dla Saint Etienne w tym spotkaniu zdobył w 60. minucie meczu Miguel Trauco.

W 14. kolejce Ligue 1 swoje siły skrzyżowali także piłkarze Clermont i Nice. W mecz lepiej weszła drużyna gospodarzy, która już w 17. minucie po golu Ogiera wyszła na prowadzenie. Końcówka spotkania należała jednak do graczy z Nicei, którzy zadali dwa skuteczne ciosy swoim oponentom, zapewniając sobie niezwykle ważny komplet punktów, który umocnił Niceę na pozycji wicelidera tabeli.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu mierzyły się drużyny Olympique Lyon i Marsylii. Spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco, jednak już w 4. minucie mecz został przerwany, po tym jak podczas wykonywania rzutu rożnego trafiony butelką w twarz został pomocnik OM, Dimitri Payet. Piłkarz padł na murawę, a sędzia przerwał spotkanie. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i czy, zostanie wznowione.