Polska organizatorem mistrzostw Europy w ampfutbolu

Piłkarze reprezentacji Polski ampfutbolu
Piłkarze reprezentacji Polski ampfutbolu fot. Materiał prasowy

Zaplanowane na wrzesień 2020 roku mistrzostwa Europy w ampfutbolu zostaną zorganizowane w Polsce. Gospodarzem turnieju będzie Kraków. Dodajmy, że w mistrzostwach Europy udział weźmie 16 drużyn, w tym Polska. Impreza odbędzie się w dniach 12-20 września 2020 roku.

Czytaj dalej…

Decyzja związana z wyborem gospodarza turnieju została podjęta w trakcie kongresu Europejskiej Federacji Ampfutbolu (EAFF), który miał miejsce w miniony piątek i sobotę w Warszawie.

Odnotujmy, że specjalna delegacja przedstawicieli EAFF wizytowała stadiony Wisły Kraków, Cracovi i Garabarni Kraków, omawiając temat organizacji turnieju z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim. Już dzisiaj wiadomo, że mecz otwarcia, półfinały, spotkanie o trzecie miejsce i finał zostaną zorganizowane na stadionie Cracovii.

Turniej w Polsce będzie trzecią w historii oficjalną imprezą rangi mistrzostw Europy w ampfutbolu. Ciekawostka jest fakt, że w finale turnieju z 2017 roku na trybunach stadionu w Stambule pojawiło się ponad 40 tysięcy kibiców. Przypomnijmy, że Turcja po mistrzostwo Europy sięgnęła, pokonując Anglię. Biało-czerwoni zajęli natomiast trzecie miejsce, pozostawiając w pokonanym polu Hiszpanię.

Dodajmy, że sponsorem polskiej reprezentacji ampfutbolu są Forbet Zakłady Bukmacherskie.

Komentarze