Maciej Sawicki i Zbigniew Przesmycki odchodzą z PZPN

Maciej Sawicki
Maciej Sawicki Pressfocus

PZPN pozytywnie rozpatrzył prośbę Macieja Sawickiego ws. rezygnacji z pełnienia funkcji sekretarza generalnego. 42-latek pozostał lojalny wobec Zbigniewa Bońka, z którym przybył do federacji w 2012 r. i razem z końcem kadencji prezesa opuści jej szeregi. Co więcej, tego samego dnia PZPN zdecydował, że po sierpniowych wyborach nastąpią też zmiany na stanowisku szefa polskich sędziów.

  • PZPN przyjął pozytywnie rozpatrzył prośbę Macieja Sawickiego ws. zakończenia pracy w federacji
  • Sawicki pełnił rolę sekretarza generalnego PZPN od 2012 r.
  • Zbigniew Przesmycki został natomiast odwołany i po sierpniowych wyborach odejdzie z PZPN

Maciej Sawicki i Zbigniew Boniek kończą współpracę z PZPN

Kiedy w 2012 r., Zbigniew Boniek przejmował władzę w Polskim Związku Piłki Nożnej, nominował na sekretarza generalnego Macieja Sawickiego. Od tamtej pory ta dwójka dogadywała się bez zastrzeżeń, pozostając na długo w dobrych relacjach. Teraz, podczas gdy druga kadencja prezesa PZPN dobiega powoli końca, Sawicki wystosował prośbę do organizacji w celu rezygnacji z pełnionego stanowiska.

– “Na moją prośbę zarząd PZPN odwołał mnie dzisiaj z funkcji sekretarza generalnego ze skutkiem na 19 sierpnia. Oznacza to, że z ostatnim dniem prezesury Zbigniewa Bońka kończę swoją pracę jako sekretarz generalny. Dziękuję prezesowi za szansę i zaufanie. Jak to w sporcie, nie wszystko się udało, ale jestem dumny z tych blisko dziewięciu lat” – czytamy w oświadczeniu Sawickiego.

Kolegium Sędziów PZPN będzie miało nowego przewodniczącego

Tymczasem tego samego dnia, Zbigniew Przesmycki został odwołany już przez sam związek. PZPN zadecydował, że obecny Przewodniczący Kolegium Sędziów federacji przestanie pełnić tę funkcję również 19 sierpnia.

Przesmycki był odpowiedzialny za jakość sędziowania oraz tworzenie obsady na mecze ligowe od 2011 r.

– “Zarząd PZPN, działając na podstawie art.36 § 1 pkt. 16 Statutu PZPN, postanawia odwołać Pana Zbigniewa Przesmyckiego z funkcji Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN, ze skutkiem na dzień 19 sierpnia 2021 roku” – brzmi fragment uchwały PZPN.

Kiedy wybory na nowego prezesa PZPN?

Wybory na nowego prezesa PZPN wystartują 18 sierpnia. Na ten moment walka o prestiżowe stanowisko stoczy się pomiędzy Markiem Koźmińskim i Cezary Kuleszą.

Według mediów faworytem pozostaje Koźmiński. Co więcej, 50-latek zapowiedział, że jeżeli zostanie nowym przewodniczącym organizacji, Paulo Sousa zachowa posadę selekcjonera reprezentacji Polski.

Przeczytaj również: Kiedy rusza PKO Ekstraklasa 2021/22?

Komentarze