LM: gorąca atmosfera przed starciem PSG – Man City

Kibice i racowisko
Kibice i racowisko fot. PressFocus

Paris Saint-Germain w środowy rywalizuje z Man City o miejsce w finale Ligi Mistrzów. O tym, jak duży ciężar gatunkowy ma to starcie, najlepiej pokazuje nastawienie kibiców, którzy nie kryją tego, że półfinałowa potyczka budzi w nich ogromne emocje.

Emocje sięgają zenitu

Paris Saint-Germain zacznie mecz z Man City punktualnie o godzinie 21:00. Tymczasem już przed pierwszym gwizdkiem sędziego emocje pod Parc des Princes sięgają zenitu. Ekipa z Paryża powalczy o to, aby znaleźć się w finale elitarnych rozgrywek po raz drugi z rzędu. W minionym roku mistrzowie Francji przegrali 0:1 w nim z Bayernem Monachium po trafieniu Kingsleya Comana.

Zadanie przed ekipą z Paryża łatwe nie będzie, bo na drodze PSG stanie Manchester City. Angielski team przystąpi do tej potyczki opromieniony wygraną nad Tottenhamem Hotspur w finale Carabao Cup (1:0). Warto zaznaczyć, że z trybun to starcie śledziło osiem tysięcy widzów.

Walka o historyczny pierwszy triumf nad Man City

Tymczasem ciekawe materiały pojawiły się w sieci z drogi autokaru z zawodnikami ekipy z Ligue 1 na Parc des Princes. Fani francuskiego zespołu podjęli decyzję, aby wesprzeć swoich pupili i jednocześnie zmotywować do walki, która ma pomóc zneutralizować atuty przeciwnika. Tym samym kibice odpalili race, a także śpiewali piosenki kibicowskie.

Warto zaznaczyć, że jak na razie PSG miało okazję mierzyć się z Man City w rozgrywkach spod egidy UEFA trzykrotnie. Jak dotąd zaliczyło dwa remisy i jedną porażkę. Jeszcze nigdy w historii ekipa z Paryża nie pokonała Obywateli.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 28. kwietnia 2021 20:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze