Diego Maradona
Diego Maradona fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Lekarz Diego Maradony: “Niezwykle szybko wraca do zdrowia!”

Niespełna tydzień temu Diego Maradona trafił do szpitala. Lekarze zdiagnozowali u niego niebezpieczny skrzep krwi, znajdujący się w mózgu, w związku z którym konieczna okazała się operacja. Według Leopoldo Luque, osobistego lekarza Argentyńczyka, “Pelusa” szybko wraca do zdrowia.

Czytaj dalej…

– Z Diego jest lepiej, dużo lepiej, z każdym dniem jego stan się poprawia. Jego powrót do zdrowia jest niesamowity! – powiedział lekarz gwiazdy, który uważnie śledzi pooperacyjny powrót do zdrowia Maradony. 60-latek nadal jest hospitalizowany w klinice Olivos w Buenos Aires.

Mistrz świata z 1986 roku nadal jest pod wpływem środków uspokajających, najlepiej czuł się w niedzielę. Podobno oglądał na tablecie starcie jego drużyny, Gimnasia La Plata, z Velez Sarsfield (2:2) i rozemocjonowany komentował boiskowe wydarzenia.

Nie wiadomo, kiedy Diego Maradona zostanie zwolniony ze szpitala. Kolejnym ważnym problemem zdrowotnym 60-latka jest jego uzależnienie od alkoholu, więc dopóki nie będzie w pełni gotowy do powrotu do domu, pozostanie pod opieką lekarzy.

Maradona uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników wszechczasów. Z reprezentacją Argentyny zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, a największe sukcesy klubowe osiągnął grając we włoskim Napoli. Przeciętny wówczas zespół pociągnął do dwóch mistrzostw kraju, a także triumfu w Pucharze UEFA. Od 1994 roku jest trenerem, ale nie ma na koncie osiągnięć porównywalnych ze swoim dorobkiem zawodniczym. W latach 2008-2010 prowadził reprezentację Argentyny, z którą dotarł do ćwierćfinału mundialu w RPA.

Komentarze