Ekspert jest pewny. “To problem z grą dla United”

Manchester United przegrał z Liverpoolem aż 0:7. Graeme Souness uważa, że gra dla United wiąże się z ogromną presją, z którą nie wszyscy zawodnicy są w stanie sobie poradzić.

Bruno Fernandes
PressFocus Na zdjęciu: Bruno Fernandes
  • Manchester United przegrał z Liverpoolem aż 0:7
  • Czerwone Diabły zaliczyły jeden z najgorszych meczów w historii
  • Graeme Souness uważa, że gra dla United to presja, z którą nie wszyscy sobie radzą

“Słabsi mogą dać ponieść się emocjom”

Graeme Souness, były zawodnik Liverpoolu, twierdzi, że zawodnicy Manchesteru United są w centrum uwagi i jest to odczuwalne zdecydowanie bardziej niż w jakimkolwiek innym klubie. Ekspert stacji Sky Sports uważa, że może to stanowić problem dla niektórych członków drużyny Erika ten Haga.

– Niektórzy gracze Manchesteru muszą dziś spojrzeć na siebie. Kiedy grałem w Liverpoolu, zawsze czuliśmy, że jeśli United zrobi cokolwiek, zyska znacznie większy rozgłos, niż powinien. To musi być problem z graniem dla tego klubu.

– W Niemczech Bayern Monachium jest znany jako FC Hollywood. Natomiast angielskim odpowiednikiem jest United. Grając w tych barwach zyskujesz dużo rozgłosu i uwagi, znacznie więcej niż w jakimkolwiek innym klubie. Musisz mieć silne postacie w szatni, aby kontrolować tę specyficzną atmosferę, w której słabsi mentalnie piłkarze mogą dać się ponieść emocjom.

– To cena obecności w szeregach Manchesteru United. Trudno jest być czołowym zawodnikiem w jakimkolwiek topowym klubie, biorąc pod uwagę kontrolę mediów, ale w tutaj jest to na innym poziomie i ci gracze będą musieli sobie z tym poradzić.

Zobacz także:

Legenda po Bitwie o Anglię: To będzie impuls
Jamie Carragher

Carragher patrzy na hit przez pryzmat Ligi Mistrzów Jamie Carragher, ekspert stacji Sky Sports i były piłkarz ekipy z Anfield Road, uważa, że efektowny triumf w Bitwie o Anglię i pokonanie Manchesteru United przez Liverpool 7:0 zwiększyło ich nadzieje na finisz w czołowej czwórce. Natomist w kwietniu drużynę Jurgena Kloppa czeka ważne dziesięć dni –

Czytaj dalej…

Komentarze