CBA ponownie w siedzibie PZPN. Przeszukanie także w domu wiceprezesa Cracovii

PZPN
PZPN PressFocus

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało w piątek o przeprowadzeniu przeszukania między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Czynności były dokonane w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie tzw. afery melioracyjnej. Jak ustaliliśmy, w czwartek funkcjonariusze weszli także do domu Jakuba Tabisza, wiceprezesa Cracovii a także członka zarządu PZPN. Przeszukanie nie ma jednak nic wspólnego z jego działalnością w klubie.

Ze względu na to, że śledztwo nie dotyczy Cracovii, klub nie chce zabierać stanowiska i nie zamierza komentować sprawy.

Funkcjonariusze CBA do siedziby PZPN wkroczyli już we wrześniu ubiegłego roku, zabezpieczając wówczas obszerną dokumentację dotyczącą tej sprawy. Prowadzone w piątek czynności to kontynuacja tej sprawy.

Komunikat Centralnego Biura Antykorupcyjnego

“Funkcjonariusze CBA przeszukali 9 lokalizacji na terenie województw Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego w związku z śledztwem prowadzonym z Prokuraturą Krajową w Szczecinie.

m XI Wydziału Zamiejscowego ds. Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją Prokuratury Krajowej w Szczecinie, funkcjonariusze CBA przeszukali  9 miejsc na terenie województw Małopolskiego, Śląskiego, Podkarpackiego oraz Mazowieckiego. W czynnościach brało udział około 50 funkcjonariuszy CBA ze Szczecina, Białegostoku, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Warszawy. Realizacja objęła zarówno miejsca zamieszkania osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych. Czynności były wykonywane między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej, podmiotu zajmującego się doradztwem gospodarczym a także jednego z krakowskich deweloperów.

Czynności są wynikiem przeszukań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy CBA we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas zabezpieczono obszerną dokumentację między innymi w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. afery melioracyjnej. Analiza zgromadzonej dokumentacji pozwoliła na zidentyfikowanie nowych wątków związanych z potencjalnym przywłaszczaniem części środków z umów sponsorskich.

Zabezpieczone materiały zostaną przeanalizowane w toku toczącego się postępowania.”

Komentarze