Edinson Cavani i Neymar
Edinson Cavani i Neymar fot. PressFocus

Cavani o konflikcie z Neymarem: Nie musimy być przyjaciółmi

Jeszcze niedawno występowali w jednym zespole, a już 20 października staną naprzeciwko siebie. Edinson Cavani i Neymar ponownie będą mieli okazję spotkać się na jednym boisku, tym razem przy okazji meczu Ligi Mistrzów, w którym Paris Saint-Germain zmierzy się na Parc des Princes z Manchesterem United. Urugwajczyk w wywiadzie udzielonym ESPN opowiedział o swoich relacjach z reprezentantem Brazylii.

Czytaj dalej…

Nie ma wątpliwości, że obaj zawodnicy nie byli przyjaciółmi, ale Cavani zapewnia, że darzyli się wzajemnym szacunkiem. Do starcia między nimi miało dojść tylko raz, podczas ligowego spotkania z Olympique Lyon w 2017 roku. Wówczas Neymar próbował odebrać piłkę z rąk Cavaniemu, który szykował się do wykonania rzutu karnego. Ostatecznie jedenastkę wykonywał Urugwajczyk, ale jego uderzenie wybronił Anthony Lopes.

– Szczerze mówiąc traktuję Neymara jako dobrego chłopaka. Jedyny raz, kiedy doszło do spięcia między nami, jak wszyscy wiedzą, miał miejsce w dniu meczu z Lyonem. Pokłóciliśmy się i nawet w szatni odbyliśmy rozmowę – powiedział Cavani w rozmowie z ESPN.

Cavani: Nie musimy być przyjaciółmi poza boiskiem

Cavani podkreśla również, że w mediach pojawiało się wiele nieprawdziwych informacji na temat jego relacji z Neymarem. – Szczerze mówiąc wszystkie informacje o napięciach i sporach, które pojawiały się w mediach, nie były prawdą. Zawsze mówiłem jednak moim trenerem i kolegom, że w zespole nie wszyscy musimy być przyjaciółmi i braćmi, ważne jest byśmy byli nimi na boisku i dbali o siebie nawzajem. To najważniejsza sprawa w drużynie. Poza szatnią nie musimy spotykać się ze wszystkimi, nie musimy razem wychodzić na kolację – kontynuował Urugwajczyk.

– To, co nie może być negocjowane, to szacunek na boisku i zaangażowanie, jakie wkładasz w grę dla innych. Jeśli jesteśmy inni, jeśli wiele ze sobą nie dzielimy, jeśli nie myślimy w ten sam sposób, nie oznacza to, że nie mamy dobrych relacji. Jesteśmy tu, aby bronić koszulki i każdy musi mieć taki cel – dodał Cavani.

Edinson Cavani w zespole Paris Saint-Germain występował przez siedem lat. W tym czasie rozegrał w jego barwach 301 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 200 bramek i dokładając do tego 43 asysty. Z końcem sezonu 2019/20 wygasł jego dotychczasowy kontrakt i nie został przedłużony. W poniedziałek 33-letni Urugwajczyk podpisał kontrakt z Manchesterem United.

Komentarze