Boniek: reprezentacja stała się ogólnopolskim memem

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. Grzegorz Wajda

Meczem z Węgrami reprezentacja Polski zacznie rywalizację w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze. Tymczasem przed tym starciem ciekawego wywiadu Cezarem Kowalskiemu z Polsatu Sport udzielił prezes PZPN Zbigniew Boniek. Sternik polskiej centrali wypowiedział się między innymi na temat tego, jak odbierana była drużyna dowodzona przez Jerzego Brzęczka.

Nowa era w historii polskiej piłki

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w styczniu podjął decyzję o zmianie na stanowisku opiekuna drużyny narodowej. Taki stan rzeczy przyczynił się do tego, że z reprezentacją pożegnał się z Jerzym Brzęczek, a jego miejsce zajął Paulo Sousa. Zbigniew Boniek wyjaśnił skąd taka decyzja.

– Z przykrością to zauważyłem, ale w pewnym momencie reprezentacja stała się ogólnopolskim memem. Ludzie sobie zaczęli żarty robić z kadry. Nie może tak być – mówił działacz cytowany przez PolsatSport.pl.

Kibice mają cieszyć się grą Biało-czerwonych

Portugalski trener w rozmowie z Szymonem Rojkiem przekonywał, że reprezentacja Polski będzie walczyć w najbliższych trzech spotkaniach o dziewięć punktów. Z kolei Robert Lewandowski na konferencji prasowej dał do zrozumienia, że będzie zadowolony z sześciu punktów. Jak na sprawę patrzy sternik PZPN?

– Możemy zremisować z Węgrami i Anglią oraz wygrać z Andorą i będzie pięć. Różnie może być. Najważniejsze, żebyśmy dobrze grali w piłkę i cieszyli ludzi w tych trudnych czasach – przekonywał Boniek.

Polska z Węgrami zmierzy się na Puskas Arena w czwartkowy wieczór. Mecz zacznie się o 20:45. Biało-czerwoni przystąpią do tej potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak po dwóch porażkach z rzędu kolejno z Włochami i Holandią, co miało miejsce w listopadzie minionego roku.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. marca 2021 20:42.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze