Bundesliga: Rekordy H96 i BVB

dodał: sobmar  |  źródło: Opta Sports  |  25.09.2017 20:21

Hannover 96 pierwszy raz nie przegrał żadnego meczu w pierwszych sześciu kolejkach Bundesligi, a Borussia Dortmund zanotowała rekordową zdobycz punktową oraz bilans bramkowy w tym okresie.

Arjen Robben natomiast wyrównał rekord Giovane Elbera liczby bramek zdobytych w barwach Bayernu Monachium w Bundeslidze przez obcokrajowca.

Ciekawostki statystyczne po spotkaniach 6. kolejki Bundesligi:

6 - Hannover 96 pierwszy raz nie przegrał żadnego z pierwszych sześciu spotkań w Bundeslidze

6 - Hannover 96 to dopiero drugi klub w historii Bundesligi, który w pierwszych sześciu meczach sezonu kończył pierwsze połowy bezbramkowym remisem

16 - 16 punktów i różnica bramkowa +18 po sześciu kolejkach Bundesligi, to klubowy rekord Borussii Dortmund

11 - Pierre-Emerick Aubameyang zdobył 11 bramek w dziewięciu meczach w sezonie 2017/2018 (wszystkie rozgrywki) - najwięcej spośród piłkarzy klubów Bundesligi

3 - Borussia Dortmund zdobywała przynajmniej trzy gole w ostatnich pięciu spotkaniach ligowych z Borussia Mönchengladbach (łącznie 17)

1800 - Borussia Dortmund zdobła 1800 bramek w 850 meczach u siebie w Bundeslidze - 2,12 na spotkanie

1 - TSG Hoffenheim staciło tylko jedną bramkę w pierwszych czterech meczach u siebie w sezonie - jest to klubowy rekord

0 - TSG Hoffenheim nie przegrało żadnego z 41 spotkań w Bundeslidze na swoim stadionie, w których prowadziło do przerwy (27 zwycięstw, 14 remisów)

2001 - VfL Wolfsburg pierwszy raz od 16 lat zdobył punkt w meczu wyjazdowym z Bayernem Monachium

10 - Sven Ulreich wpuścił dziesięć bramek z rzutów wolnych w Bundeslidze, z czego cztery w meczach z VfL Wolfsburg

92 - Arjen Robben wyrównał rekord Giovane Elbera pod względem liczby bramek zdobytych w barwach Bayernu Monachium w Bundeslidze przez obcokrajowca

57 - Bayern Monachium zdobywał bramki w każdym z ostatnich 57 spotkań na Allianz Arena we wszystkich rozgrywkach