Inter zwycięski w Weronie

dodał: Michał Machowski  |  źródło: SerieA.pl  |  26.09.2012 22:39
Inter Mediolan w końcu stanął na wysokości zadania i po dwóch słabszych meczach zainkasował komplet punktów. Nerazzurri pokonali w Weronie tamtejsze Chievo 2:0 po golach Alvaro Pereiry i Antonio Cassano (fot).

Mediolańczycy grali pod presją po ostatniej przegranej na własnym boisku ze Sieną. Aby przedłużyć dobrą passę wyjazdową Andrea Stramaccioni jechał do Werony bez kontuzjowanych Rodrigo Palacio, Dejana Stankovicia i MacDonalda Marigi.

Gospodarze zanotowali lepszy start, na prowadzenie mogli juz wyjść w początkowej fazie tego spotkania po strzale Hetemaja. Dobrze interweniował w tej sytuacji Handanović. W jednym z kolejnych starć w polu karnym słoweńskiego bramkarza Sergio Pellissier padł po czym domagał się rzutu karnego, ale arbiter uznał, że Walter Samuel nie przekroczył przepisów.

Inter nie grał najlepiej, dodatkowo stracił Wesley Sneijdera w 26. minucie. Holendra zastąpił Antonio Cassano. Tuż przed przerwą goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Dogranie w pole karne Nagatomo przeciął skutecznym strzałem wbiegający Alvaro Pereira i Sorrentino został pokonany tego wieczoru po raz pierwszy.

Handanović na początku drugiej połowy świetnie interweniował przy strzała Marco Rigoniego i uchronił swój zespół przed utratą gola. Losy tego meczu były rozstrzygnięte po akcji z 74. minuty. Gargano zagrał na wolne pole do uciekającego Cassano, a napastnik Interu nie miał problemów ze zdobyciem gola.

W końcówce honorowego gola Chievo arbiter uznałby gdyby Samassa w momencie strzału nie był na spalonym.

Chievo Verona - Inter Mediolan 0:2 (0:1)
0:1 Pereira 43'
0:2 Cassano 74'