Napoli zwycięża na Sycylii

dodał: Maciej Pietrasik  |  źródło: SerieA.pl  |  26.08.2012 22:46
Piłkarze Napoli udanie zainaugurowali ligowe rozgrywki. Podopieczni Waltera Mazzarriego odnieśli bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo nad Palermo, pokonując rywali 3:0

Siedem minut po pierwszym gwizdku arbitra pierwszą dobrą okazję na gola miało Palermo, lecz Fabrizio Miccoli uderzył niecelnie. W 11. minucie spotkania Napoli odpowiedziało strzałem Marka Hamsika, ale to uderzenie również  nie było udane. Siedem minut później znów zrobiło się groźnie pod bramką Palermo, Edinson Cavani także nie zdołał jednak zdobyć gola.

Pod koniec drugiego kwadransa gry szkoleniowiec gospodarzy był zmuszony do dokonania pierwszej zmiany. Kontuzji doznał bowiem Brienza i zastąpił go Migliaccio. trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Cavani był bardzo blisko zdobycia gola, lecz trafił jedynie w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że do przerwy nie padnie już żadna bramka, w samej końcówce do siatki trafił Marek Hamsik i po pierwszych 45 minutach Napoli prowadziło z Palermo 1:0.

Sześć minut po wznowieniu gry kolejną szansę na bramkę miał najaktywniejszy w szeregach gospodarzy Miccoli, ale po raz kolejny chybił. W 55. minucie w światło bramki nie trafił natomiast Hamsik, a po chwili okazję do wyrównania zmarnował Eros Pisano. W 68. minucie spotkania znów zaatakowało Palermo. Nicolas Bertolo był jednak nieskuteczny.

Końcówka bezsprzecznie należała już do Napoli. W 79. minucie spotkania goście zdobyli swoją drugą bramkę w tym meczu. Tym razem Hamsik wystąpił w roli asystenta, a Ujkaniego pokonał Christian Maggio. To nie był jednak koniec bramek. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry trzeci cios zadał jeszcze Cavani, nie pozostawiając wątpliwości, kto zasłużył w tym meczu na zwycięstwo. Napoli pokonało więc ostatecznie Palermo 3:0.

US Palermo - SSC Napoli 0:3 (0:1)
0:1 - Hamsik 45+2'
0:2 - Maggio 79'
0:3 - Cavani 88'