Real Sociedad ograł Celtę

dodał: maaarcin  |  źródło: primeradivision.pl  |  25.08.2012 20:55
W pierwszym spotkaniu drugiej kolejki Primera Division, Real Sociedad przed własną publicznością pokonał 2:1 Celtę Vigo. Bohaterem spotkania okazał się Imanol Agirretxe, który zdobył obie bramki dla klubu z kraju Basków.

Obie drużyny sezon rozpoczęły od porażek. Drużyna z San Sebastian miała ją jednak wkalkulowaną, bowiem rywalizowała na wyjeździe z Barceloną. Beniaminek Z Vigo musiał natomiast uznać wyższość przed własną publicznością Malagi. W sobotę obie drużyny miały nadzieję na zdobycie pierwszych trzech punktów.

Pierwsze połowa meczu rozgrywanego na Estadio Anoeta mogła rozczarować kibicom. Żadnej z drużyn nie udało się znaleźć sposobu na zaskoczenie defensywy przeciwnika. Ostatecznie na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gości, którzy cztery minuty po wznowieniu gry objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się wówczas doświadczony pomocnik Enrique de Lucas. Radość Celty z prowadzenia nie trwała jednak długo.

Pięć minut później Real Sociedad doprowadził do wyrównania. Do siatki Celty piłkę skierował Imanol Agirretxe. Jedenastka z San Sebastian nie zamierzała na tym jednak poprzestawać. W 61. minucie podopieczni Philippe'a Montaniera już prowadzili. Ponownie gościom dał o sobie znać Agirretxe, który zdobył jak się okazało bramkę na wagę trzech punktów.

Real Sociedad - Celta Vigo 2:1 (0:0)
0:1 De Lucas 49'
1:1 Agirretxe 54'
2:1 Agirretxe 61'