REKLAMA
REKLAMA

Deschamps: Poskromić piłkarzy

dodał: maaarcin  |  źródło: ligue1.com  |  11.07.2012 21:41
Świeżo wybrany selekcjoner reprezentacji Francji, Didier Deschamps, jest pełen nadziei przed rozpoczęciem przygody z kadrą. Uważa, że ma wszelkie możliwe środki w potencjale piłkarskim, by osiągnąć sukces, lecz istotne dla niego jest, by celem nadrzędnym było dobro zespołu.

W niedzielę francuska federacja ogłosiła, że następcą Laurenta Blanca na stanowisku selekcjonera francuskiej reprezentacji został Didider Deschamps, którego dzień później zaprezentowano oficjalnie dziennikarzom. Były szkoleniowiec Marsylii miał okazję przedstawić swoją wizję tworzenia zespołu i cele, jakie będzie chciał z nim osiągnąć.

Kluczową sprawą jest awans do mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w 2014 roku w Brazylii, co może okazać się niełatwym zadaniem. W grupie eliminacyjnej los przydzielił przecież Francuzom obrońców tytułu. – Na papierze Hiszpania jest najlepszą ekipą i sądzi się, że to ona zapewni sobie pierwsze miejsce, a Francja awansuje przez baraże. Będzie ciężko, ale damy z siebie wszystko, by osiągnąć swoje cele – deklarował odważnie Deschamps.

Na konferencji przyznał również, czego oczekuje od gry swoich podopiecznych: – Chcę drużyny, która kontroluje przebieg  gry, która jest efektywna w obronie oraz w ataku i takiej, która dąży do dominacji. Będziemy mieli przewodnią zasadę w naszej grze, lecz z szeregiem różnych wariantów i opcji. Nie zależnie od systemu, drużyna musi umieć grać do przodu i stwarzać problemy przeciwnikowi. Zespół musi rozrywać motywacja i silna jak skała determinacja – opisał swoją wizję popularny DD.

Przekonywał on również, że w obecnie dostępnych zawodnikach jest dostatecznie dużo jakości, jakiej potrzebuje, tylko warunkiem sukcesu jest ciągnięcie wózka przez wszystkich w tę samą stronę. – Drużyna już ma mnóstwo wysokiej jakości piłkarzy, ale głównym zadaniem każdego szkoleniowca jest poskromić podopiecznych dla dobra ogółu – zapowiedział 43-letni trener. – Niełatwo jest wpoić tę ideę, lecz to jedyna droga do sukcesu – dodał.

(Piotr Wojciechowski)


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Macer22 | 12.07.2012 09:14

Dokładnie o to chodzi! Kolektyw i do przodu. Ale powiedzieć łatwiej jak zrobić :)

Armandi | 12.07.2012 10:30

Dechamps dużą uwagę przywiązuje do obrony. Ciekawi mnie, jak zestawi blok defensywy i czy wybitni piłkarze ofensywni będą potrafili się odnaleźć w jego taktyce.

gregor100 | 12.07.2012 12:32

DD to wg mnie właściwy człowiek na właściwym miejscu i mam nadzieje że mnie nie zawiedzie, tak jak Blanc który był przez wszystkich wychwalany ale wg mnie nie spełnił oczekiwań!goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy