Wisła Kraków znów zagra bez swoich kibiców. Szokujące oświadczenie Znicza

Wisła Kraków znów nie będzie mogła liczyć na wsparcie swoich kibiców. W ramach 28. kolejki I Ligi zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Rywal oświadcza, że nie wpuści na trybuny sympatyków Białej Gwiazdy.

Wisła Kraków
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Wisła Kraków
  • Wisła Kraków w 28. kolejce I Ligi zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków
  • Na trybunach nie pojawią się kibice Białej Gwiazdy, którzy znów nie zostaną na nie wpuszczeni
  • Znicz wysłał pismo, w którym argumentował swoją decyzję

Wisła znów nie może liczyć na wsparcie

Bojkot kibiców Wisły Kraków trwa niemal od początku sezonu 2023/2024 w pierwszej lidze. Jeszcze ani razu nie mieli oni okazji wspierać swojej drużyny w meczu wyjazdowym. Do niedawna pojawiały się sygnały, że ta sytuacja może zmienić się w 28. kolejce, kiedy to zagra przeciwko Zniczowi Pruszków. W piątek krakowski klub opublikował natomiast pismo, które otrzymał od przyszłego rywala.

Znicz, podobnie zresztą jak wcześniejsze kluby, odmówił przyjęcia kibiców Białej Gwiazdy na bezpośrednie spotkanie. Swoją decyzję argumentował wydarzeniami z Radłowa z zeszłego roku, które stwarzają ryzyko, że przed, w trakcie oraz po meczu może być niebezpiecznie.

“(…) Biorąc zatem pod uwagę, że kibice Zagłębia Sosnowiec oraz BKS Bielsko-Biała mogą rozpatrywać powyższe zdarzenie w kategoriach „porażki”, mogą dążyć do zrewanżowania się kibicom Wisły Kraków w związku z odbywającym się meczem naszej drużyny. Za powyższym przemawia fakt, iż kibice Znicza jednocześnie identyfikują się jako kibice Legii Warszawa. Położenie Pruszkowa umożliwia ewentualny atak kibiców Wisły Kraków zarówno przez samych Zagłębia Sosnowiec, Legii Warszawa oraz Radomiaka Radom (…)” – czytamy w oświadczeniu.

Komentarze