Ruch Chorzów traci punkty. Gol stracony w samej końcówce [WIDEO]

Ruch Chorzów przegrał 1:2 z GKS-em Katowice w 33. kolejce Fortuna 1. Ligi. Dla Chorzowian to niezwykle bolesna strata punktów, która może kosztować klub bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Daniel Szczepan, Arkadiusz Jedrych
PressFocus Na zdjęciu: Daniel Szczepan, Arkadiusz Jedrych
  • W 33. kolejce Fortuna 1. Ligi GKS Katowice podejmował u siebie Ruch Chorzów
  • Chorzowianie walczą o bezpośredni awans do Ekstraklasy
  • Piłkarze GKS-u wyrwali zwycięstwo w samej końcówce

GKS Katowice 2:1 Ruch Chorzów

W 32. minucie piłkarze GKS-u Katowice odzyskali piłkę w środkowej strefie boiska i pomknęli z kontrą. Oskar Repka świetnym zagraniem uruchomił wybiegającego Grzegorza Rogalę, a ten doskonale obsłużył Sebastiana Bergiera, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Ruch Chorzów doprowadził do wyrównania w 74. minucie. Wówczas w polu karnym świetnie odnalazł się Daniel Szczepan, który przejął piłkę zagraną od Artura Pląskowskiego i pomknął na bramkę. 27-latek sprytnym strzałem pokonał golkipera GKS-u.

Wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, ale w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili piłkarze GKS-u Katowice. Do siatki w 92. minucie trafił Dominik Kościelniak.

Ruch Chorzów po porażce 1:2 z GKS-em Katowice musi oglądać się na mecz Wisły Kraków. Biała Gwiazda, jeśli zwycięży, to awansuje na gwarantujące bezpośredni awans do Ekstraklasy drugie miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi.