GKS – Ruch: przy Bukowej w końcu pęknie bariera pięciu tysięcy widzów

GKS Katowice - Ruch Chorzów to mecz, który będzie elektryzował w sobotę nie tylko kibiców Fortuna 1 Ligi. Trybuny obiektu przy Bukowej mają zostać wypełnione po brzegi. Tymczasem ciekawymi wiadomościami podzielił się Maciej Grygierczyk z katowickiego Sportu, odnosząc się do frekwencji na stadionie w Katowicach.

GKS Katowice - Ruch Chorzów
fot. PressFocus Na zdjęciu: GKS Katowice - Ruch Chorzów
  • Arcyciekawie zapowiada się sobotnie spotkanie GieKSy z Ruchem
  • Na trybunach może pojawić się 5988 miejsc
  • Po raz pierwszy od 2018 roku przy Bukowej peknie bariera pięciu tysięcy widzów

Derby Śląska eketryzują kibiców GieKSy i Ruchu

GKS Katowice zmierzy się w Derbach Śląska z Ruchem Chorzów w ramach 33. kolejki Fortuna 1 Ligi. Na trybunach będa obecni nie tylko szalikowcy gospodarzy, ale tez gości. Fani Ruchu mają pojawić się liczbie mniej więcej 400 osób.

Dziennikarz Maciej Grygierczyk z katowickiego Sportu daje do zrozumienia, że na trybunach w trakcie rywalizacji z udziałem dwóch śląskich ekip może pojawić się 5988 widzów. Tym samym pod względem liczby widzów będzie to szósta frekwencja przy Bukowej, biorąc pod uwagę ostatnie 15 sezonów. Największa od października 2017 roku, gdy także w trakcie Derbów Śląska na trybunach obecnych było 7100 widzów. Od tamtej pory tylko raz pękła granica pięciu tysięcy widzów, gdy w marcu 2018 roku katowiczanie grali z Zagłębiem Sosnowiec. Wówczas frekwencja przy Bukowej liczyła 5250 widzów.

Sobotnie starcie z udziałem GieKSy i Niebieskich odbędzie się o 17:30. W pierwszym starciu w tej kampanii z udziałem obu ekip górą był Ruch, który wygrał po bramce zdobytej przez Artura Pląskowskiego (1:0).

Sobotnie starcie z udziełm GieKSy i Niebieskich odbędzie się o 17:30. W pierwszym starciu w tej kampanii z udziałem obu ekip górą był Ruch, ktory wygrał po bramce zdobytej przez Artura Pląskowskiego (1:0).

Czytaj więcej: Ruch Chorzów może pozyskać napastnika od ustępującego mistrza Polski

Komentarze