GKS – Ruch: policja nie zgłosiła dyskusyjnego wniosku

GKS Katowice - Ruch Chorzów to jeden z najciekawiej zapowiadających się sobotnich meczów 33. kolejki Fortuna 1 Ligi. Wszystko wskazuje na to, że Derby Śląska odbędą się z udziałem kibiców obu ekip. Ciekawą wiadomość opublikował w mediach społecznościowych dziennikarz Sportu – Maciej Grygierczyk.

Ruch Chorzów - GKS Katowice
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ruch Chorzów - GKS Katowice
  • Arcyciekawie zapowiadają się sobotnie Derby Śląska
  • Ciekawą wiadomościa na Twitterze podzielił się dziennikarz Sportu – Maciej Grygierczyk
  • Sobotnia batalia ma odbyć się z udziałem grup kibicowskich obu ekip

Derby Śląska z kibicami GieKSy i Ruchu na trybunach

GKS Katowice w tym sezonie jest już spokojny w sprawie utrzymania w Fortuna 1 Lidze. Szans na baraże o awans ekipa Rafała Góraka już nie ma. W każdym razie w starciu z Ruchem Chorzów piłkarze Trójkolorowych zamierzają zrobić wszystko, co w ich mocy, aby popsuć plany Niebieskim w kontekście walki o awans do Ekstraklasy.

Sobotnia rywalizacja na obiekcie przy Bukowej zapowiada się bardzo ciekawie. Gospodarze podejdą do potyczki po remisie ze Stalą Rzeszów (1:1). Z kolei chorzowianie ostatnio przekonująco pokonali Odrę Opole (3:0). Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w meczu na arenie GieKSy po raz pierwszy od ponad 20 lat pojawią się fani Ruchu.

Dziennikarz Maciej Grygierczyk przekazał, że katowicka policja nie zgłosiła żadnych przeciwwskazań do wojewody, aby fani Niebieskich nie mogli pojawić się na trybunach obiektu przy Bukowej. Jednocześnie na trybunach łącznie może pojawić się blisko sześć tysięcy widzów.

Czytaj więcej: Ruch ma awans do Ekstraklasy na wyciągnięcie ręki [WIDEO]

Komentarze