Napoli rozpoczęło poszukiwania następcy Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Włodarze Napoli nie mają pewności, czy Piotr Zieliński przedłuży umowę i pozostanie w zespole. Dlatego też zgodnie z informacjami dziennikarzy La Gazzetta dello Sport Błękitni rozpoczęli profilaktyczne poszukiwanie następcy reprezentanta Polski.

  • Piotr Zieliński nie podjął wciąż decyzji odnośnie do przyszłości w Napoli
  • Klub rozpoczął juz poszukiwania następcy 28-latka
  • Na liście kandydatów są
  • Lazar Samardzić z Udinese oraz Tommaso Baldanzi z Empoli

Piotr Zieliński wciąż nie rozwiał wątpliwości działaczy Napoli

Sezon 2022/23 jest jednym z najlepszych Piotra Zielińskiego w barwach Napoli. Polak rozgrywa, asystuje, notuje bramki, a jego zespół pewnym krokiem zmierza po upragnione mistrzostwo Włoch. Przewaga Napoli w tabeli Serie A nad drugim Interem Mediolan wynosi już 15 punktów. 

Kontrakt Piotra Zielińskiego wygasa w czerwcu 2024 roku, a klub postanowił wcześniej zasiąść do rozmów z zawodnikiem. Nie przebiegają one jednak po myśli Napoli. Media mają wątpliwości odnośnie do tego, czy Polak zdecyduje się na przedłużenie umowy. Z tego też względu lider Serie A postanowił ruszyć na poszukiwania jego następcy.

Dziennikarze La Gazzetta dello Sport przekazali, że w kontekście następcy 28-latka wymienia się w Neapolu dwa nazwiska. Obaj grają obecnie we włoskiej Serie A –  to Lazar Samardzić z Udinese oraz Tommaso Baldanzi z Empoli.

Obaj zawodnicy są dopiero u początków swoich karier, jednak zdobywają pozytywne recenzje za swoją grę. Wyróżnia ich przede wszystkim ciąg na bramkę. Kolejnym aspektem, na który uwagę zwracają włodarze Napoli, jest relatywnie niska cena, jaką przyszłoby za nich zapłacić. Niewykluczone, że nawet jeśli Piotr Zieliński pozostanie w drużynie, Napoli postara się o transfer jednego z wymienionej dwójki.

Komentarze