Varane krok od zmiany kluby. Transfer w ciągu godzin

Raphael Varane
Raphael Varane PressFocus

Raphael Varane od zbliżającego się wielkimi krokami sezonu będzie występował w Manchesterze United. To już niemal pewne. Oba kluby doszły już do porozumienia w sprawie najważniejszych punktów umowy transferowej. Do ustalenia pozostały już tylko ostatnie szczegóły.

  • Manchester United i Real Madryt doszły do porozumienia w najważniejszych kwestiach dotyczących transferu Raphaela Varane’a
  • Francuski obrońca już wcześniej ustalił warunki indywidualnego kontraktu z klubem z Old Trafford
  • Varane spędził w klubie ze stolicy Hiszpanii dziesięć ostatnich lat, rozgrywając w tym czasie 360 spotkań

Godziny dzielą Varane’a od Manchesteru United

Przenosiny 28-letniego reprezentanta Francji na Old Trafford będą niewątpliwie jednym z wydarzeń letniego okna transferowego. Spekulacje na temat jego przyszłości trwały od kilku tygodni. Teraz wszystko wskazuje na to, że transfer jest na dobrej drodze do finalizacji. Jak poinformował Fabrizio Romano, oba kluby doszły już do porozumienia w najważniejszych punktach i do ustalenia pozostały już ostatnie szczegóły. Oficjalnego potwierdzenia transferu można spodziewać się nawet w ciągu kilku najbliższych godzin.

Manchester United w ostatnich dniach sfinalizował transfer Jadona Sancho, a teraz priorytetem władz klubu było doprowadzenie do końca rozmów w sprawie pozyskania Varane’a. Kwota transferu według nieoficjalnych informacji ma opiewać na 45-50 milionów w zależności od zapisanych w umowie transferowej bonusów. Sam Varane już wcześniej uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu.

Dziesięć lat w Madrycie

Varane odejdzie tym samym z Realu Madryt po dziesięciu latach spędzonych w stolicy Hiszpanii. Do Realu trafił w lipcu 2011 roku za 10 milionów euro z RC Lens. Na swoim koncie ma 360 występów i 17 bramek w zespole Królewskich, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Jego aktualny kontrakt z klubem wygasa w czerwcu przyszłego roku.

Odejście Varane’a to niewątpliwie złą wiadomość dla nowego trenera Realu Madryt Carlo Ancelottiego, który będzie miał jeszcze bardziej ograniczone pole manewru na środku defensywy. Po zakończeniu ostatniego sezonu z klubem pożegnał się również kapitan Sergio Ramos, natomiast do drużyny dołączył David Alaba.

Czytaj również: Isco pożegna Real? Trudny czas Hiszpana

Komentarze