Dayot Upamecano
Dayot Upamecano fot. Sport Pictures

Upamecano głównym celem hiszpańskiego giganta

W tym roku nie należy spodziewać się transferów ze strony Realu Madryt. Przedstawiciele hiszpańskiego klubu już teraz jednak myślą o kolejnych okienkach transferowych, w których ponownie powinni dysponować środkami na wzmocnienie drużyny. Jak informuje AS, jednym z priorytetów Królewskich będzie sprowadzenie Dayota Upamecano.

Czytaj dalej…

Środkowy obrońca RB Lipsk jest bez wątpienia jednym z odkryć ostatniego sezonu, podczas którego swoimi występami zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich klubów. Także Realu Madryt, do którego chętnie sprowadziłby go trener Zinedine Zidane. Królewscy tego lata nie będą jednak mogli sobie na to pozwolić, ale zamierzają powalczyć o Upamecano w przyszłym roku.

Upamecano zostaje w Lipsku

Ostatnie decyzje podjęte przez Upamecano w sprawie swojej przyszłości są bardzo korzystne dla Realu Madryt. Obrońca zdecydował się co prawda na przedłużenie o dwa lata wygasającego w przyszłym roku kontraktu z RB Lipsk, ale jednocześnie zagwarantował sobie możliwość odejścia z klubu za 45 milionów euro. Tyle wynosi bowiem klauzula odstępnego, która znalazła się w nowej umowie i która wejdzie w życie latem przyszłego roku. W dotychczasowym kontrakcie kwota ta wynosiła 60 milionów euro.

Tym samym Dayot Upamecano na najbliższy sezon pozostanie w Lipsku, gdzie nadal będzie miał możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem Juliana Nagelsmanna, a latem przyszłego roku prawdopodobnie dołączy do jednego z czołowych europejskich klubów. Niewykluczone, że będzie nim właśnie Real Madryt, który widzi we Francuzie idealnego kandydata do wzmocnienia i odmłodzenia środka defensywy swojego zespołu.

Systematyczne postępy francuskiego obrońcy

Upamecano swoją przygodę z piłką zaczynał w swojej ojczyźnie, ale całą seniorską karierę spędził poza Francją. W 2015 roku przeniósł się ze szkółki Valenciennes do austriackiego Red Bull Salzburg, z którego półtorej roku później wyciągnęli go przedstawiciele RB Lipsk. Od tego momentu rozwój francuskiego obrońcy znacząco przyśpieszył i aktualnie uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na swojej pozycji. Wysokie umiejętności potwierdził także w niedawnym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Atletico Madryt, praktycznie wyłączając z gry napastników rywali.

Do tej pory Upamecano rozegrał na boiskach niemieckiej Bundesligi 83 spotkania, zdobywając w nich trzy gole.

Komentarze