Nikola Kalinić
Nikola Kalinić fot. PressFocus

Kalinić definitywnie pożegnał Atletico

Nikola Kalinić jest od poniedziałku zawodnikiem Hellas Werona. 32-letni Chorwat dołączył do włoskiego klubu na zasadzie definitywnego transferu z Atletico Madryt. Dla napastnika to powrót do Serie A, gdzie spędził sporą część swojej dotychczasowej kariery.

Czytaj dalej…

Kalinić, który jest wychowankiem Hajduka Split, pierwszy kontakt z włoskimi boiskami miał w 2015 roku. Wówczas sięgnęła po niego Fiorentina, która zapłaciła 5,5 miliona euro ukraińskiemu Dnipro Dniepropietrowskowi. Wcześniej Kalinić reprezentował również barwy także takich klubów jak NK Istra, HNK Sibenik i Blackburn Rovers.

Na włoskich boiskach występował nieprzerwanie przez trzy lata. W 2018 roku Kalinić przeniósł się do Hiszpanii, podpisując kontrakt z Atletico Madryt. Rok później wrócił jednak do Włoch, przechodząc na zasadzie wypożyczenia do Romy. Łącznie we włoskiej Serie A rozegrał do tej pory 115 spotkań, zdobywając 38 bramek.

Hellas Werona poinformował również o wypożyczeniu do Ascoli Calcio Lubomira Tupty, który polskim kibicom jest znany z występów w Wiśle Kraków. W umowie znalazła się również opcja definitywnego transferu.

Komentarze