Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Grzegorz Wajda

Higuain piłkarzem Interu Miami

Gonzalo Higuain został w piątek nowym zawodnikiem Interu Miami. Argentyński napastnik przeniósł się do występującego w Major League Soccer zespołu na zasadzie wolnego transferu, po tym jak wcześniej rozwiązał za porozumiem stron swój kontrakt z Juventusem. Wcześniej podobny kierunek obrał Blaise Matuidi.

Czytaj dalej…

– Cieszymy się, że mogliśmy pozyskać Gonzalo i wzmocnić nasz zespół doświadczonym i bramkostrzelnym zawodnikiem, który świetnie radził sobie w czołowych zespołach i ligach świata – powiedział Paul McDonough, dyrektor ds. organizacyjnych i sportowych amerykańskiego klubu.

Higuain chce pomóc w rozwoju zespołu

Zadowolenia z przenosin do Interu Miami nie kryje również sam zawodnik. – Na wstępie chciałbym podziękować Interowi Miami za wysiłek włożony w sprowadzenie mnie tutaj. Myślę, że będzie to piękne doświadczenie w moim życiu. To jest to, czego szukałem. Nowego doświadczenia, nowej ligi i pięknego miasta. Jestem naprawdę szczęśliwy, że tutaj jestem – powiedział Higuain, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Moim celem jest spróbowanie przekazać wszystkie doświadczenia, które zdobyłem w Europie i pomóc w rozwoju zespołu. Osobiście czuję się bardzo dobrze. Jestem zmotywowany, aby spróbować nowej ligi. Indywidualnie, moim celem jest pokazanie, że mogę wnieść coś swojego do drużyny i mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć. Mam wszystkie niezbędne narzędzia do osiągnięcia sukcesu. Inter Miami jest drużyną w budowie, ale już teraz jest tutaj dobra baza do osiągania ważnych celów – dodał Argentyńczyk.

13 lat na europejskich boiskach

Higuain do Europy trafił na początku 2007 roku. W trakcie swojej przygody ze Starym Kontynentem reprezentował barwy takich klubów jak Real Madryt, SSC Napoli, Juventus FC, AC Milan i Chelsea. Najwięcej spotkań – 224 – rozegrał na boiskach Serie A. W ich trakcie zdobył 125 bramek. W hiszpańskiej La Liga zaliczył 190 występów, 107 razy wpisując się na listę strzelców. Do tego dołożył 14 spotkań i 5 goli w Premier League.

Komentarze