Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Bale nie jest zainteresowany transferem do Newcastle

Gareth Bale, który znalazł się na celowniku przyszłych właścicieli Newcastle United, nie jest zainteresowany przenosinami na St James’ Park – informuje Daily Star.

Czytaj dalej…

Reprezentant Walii w ostatnich miesiącach jest nieustannie łączony z opuszczeniem Santiago Bernabeu. Władze Realu Madryt chcą pożegnać się z nim podczas najbliższego okna transferowego, tym bardziej, że Bale nie znajduje się w planach trenera Zinedine’a Zidane’a na kolejny sezon.

Dotychczas przeszkodą w znalezieniu nabywcy dla byłego piłkarza Tottenhamu Hotspur były nie tylko oczekiwania finansowe Realu, ale także wysoka pensja samego zawodnika. Oba te warunki byli jednak podobno gotowi spełnić finalizujący obecnie transakcję przejęcia klubu nowi właściciele z Arabii Saudyjskiej.

Sprowadzenie Bale’a stało się głównym celem transferowym Newcastle na letnie okno transferowego. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie będą go w stanie zrealizować. Jak poinformował Tom Allnutt, korespondent sportowy w Hiszpanii dla AFP, Bale “nie będzie zainteresowany przeprowadzką do Newcastle”.

Walijczyk w zespole Realu Madryt występuje od 2013 roku, kiedy trafił do niego za 85 milionów funtów z Tottenhamu Hotspur. W 294 dotychczasowych występach zdobył dla Królewskich 105 bramek. Jego umowa z klubem wygasa w czerwcu 2022 roku.

Komentarze