Barca ma jasny plan na obsadę prawej obrony. Szykuje wielki transfer

Odejście Joridego Alby pozwoliło mocno podreperować budżet FC Barcelony. Władze La Liga mają na dniach zaakceptować plan finansowy Dumy Katalonii. Kiedy to nastąpi, według Mundo Deportivo klub ruszy po Joao Cancelo.

Joao Cancelo
Imago Na zdjęciu: Joao Cancelo
  • FC Barcelona nie zrezygnowała z marzeń o pozyskaniu Joao Cancelo
  • Odejście Jordiego Alby pozwoli odetchnąć Blaugranie finansowo i postarać się o więcej wzmocnień
  • Klub postrzega kupno Portugalczyka za jeden ze swoich priorytetów

Joao Cancelo na szczycie listy życzeń Barcelony

Xavi przyznał pod koniec sezonu, że wzmocnienie pozycji defensywnego pomocnika wobec odejścia Sergio Busquetsa jest absolutnym priorytetem transferowym. Nie jest jednak tajemnicą, że FC Barcelona chciałaby również pozyskać klasowego prawego obrońcę. Do tej pory uniemożliwiały jej to kwestie finansowe. 

Decyzję o rozstaniu z Dumą Katalonii podjął jednak również Jordi Alba, który był jednym z najlepiej zarabiających zawodników. Lewy defensor zrezygnował również z części zaległej pensji, co znacząco uzdrowiło finanse klubu. La Liga wkrótce ma zaakceptować plan finansowy Blaugrany, co pozwoli na kolejne transfery. 

Mundo Deportivo jest zdania, że Barcelona postara się za wszelką cenę o pozyskanie Joao Cancelo. Portugalczyk pozostaje jednym z priorytetów transferowych. Manchester City oczekuje za niego kwoty w granicach 40 milionów euro.

U nas również: Cancelo mógł trafić do giganta już w styczniu. “Został nam zaoferowany”

Komentarze