Real Madryt wytypował priorytet do środka obrony. Chce uprzedzić PSG

Real Madryt przygotowuje się do niezwykle intensywnego letniego okienka. Wobec zamiarów Nacho o odejściu, Królewscy zmienili priorytet transferowy.

Leny Yoro
Obserwuj nas w
fot. DPPI Media / Alamy Na zdjęciu: Leny Yoro

Real Madryt postawi na francuski talent

Leny Yoro robi w tym sezonie prawdziwą furorę w Ligue 1. Młody obrońca od pewnego czasu jest łączony z hitowym transferem, a jego występom z uwagą przygląda się Real Madryt, który nawiązał nawet kontakt z jego agentem. Jorge Mendes chce pomóc w przeprowadzce Francuza na Santiago Bernabeu. Sam zawodnik również jest przekonany, że będzie to dla niego odpowiedni kierunek.

Nie ma wątpliwości, że Lille latem straci swojego utalentowanego defensora. Real Madryt nie jest jedynym klubem, który pragnie go sprowadzić. Na transfer naciska również Paris Saint-Germain, a Manchester United póki co tylko przygląda się sytuacji. To Królewscy mają jednak największe szanse na pozyskanie Yoro, gdyż on sam chce grać dla hiszpańskiego giganta.

Real Madryt pracuje jednocześnie nad kilkoma transferami, bowiem po sezonie do drużyny mogą dołączyć Kylian Mbappe oraz Alphonso Davies. Operacja z udziałem 18-latka jest natomiast traktowana obecnie priorytetowo. Wynika to z faktu, że swoje odejście z klubu ogłosił Nacho. Real Madryt chce, aby to właśnie Yoro zastąpił doświadczonego piłkarza.

O jakich pieniądzach mowa? Lille nie jest w komfortowej sytuacji, gdyż umowa Yoro obowiązuje tylko do połowy 2025 roku. Tego lata nadarza się więc ostatnia okazja, by zarobić. Młodzieżowy reprezentant Francji jest wyceniany na 40 milionów euro i w okolicach tej kwoty powinien zostać sprzedany.

Zobacz również: Manchester United czy Bayern? Zidane ma preferowany kierunek!

Komentarze