Raków pozyskał duet piłkarzy z Afryki. Byli testowani przez Basel

Raków Częstochowa nie zamknął zimowego okienka. Kadrę mistrzów Polski wzmocni dwóch zawodników z Afryki. Piłkarzami Medalików zostali David Kabala i Ephraim Lombo.

Raków Częstochowa
Obserwuj nas w
IMAGO/ Newspix/ Łukasz Skwiot, X, Raków Częstochowa Na zdjęciu: Raków Częstochowa
  • Raków Częstochowa aktywnie pracuje na rynku teansferowym
  • Mistrzowie Polski pozyskali duet zawodników z Afryki
  • Szeregi Medalików wzmocnią piłkarze z Demokratycznej Republiki Konga

Raków dokonał interesujących transferów z Afryki

Raków Częstochowa bacznie śledzi egzotyczne ligi. To efekt działań nowego dyrektora sportowego Samuela Cárdenasa. Mistrzowie Polski zwrócili uwagę między innymi na rozgrywki w Zambii. Profil Piłkarska Zambia na portalu X, który powołuje się na dziennikarza Wamiego Katangę, poinformował, że Medaliki pozyskały dwóch zawodników, którzy występowali w tamtejszych krajowych zmaganiach.

David “Rambo” Kabala i Ephraim Lombo – ten duet zasili szeregi Rakowa. Kabala to 24-letni napastnik, natomiast Lombo występuje na pozycji skrzydłowego. Obaj piłkarze pochodzą z Demokratycznej Republiki Konga i ostatnio grali w lidze zambijskiej.

Co ciekawe, zarówno Kabala jak i Lombo niedawno przebywali na testach medycznych w FC Basel, ale klub z St. Jakob-Park nie zdecydował się nawiązać z nimi współpracy. Wykorzystał to Raków, który za tę dwójkę ma zapłacić łącznie 100 tysięcy euro.

Kongijskie media donoszą, że ofensywni gracze podpisali umowy ważne trzy i pół sezonu.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze