Bayern wstrzymał rozmowy ws. Kane’a. Niemcy stawiają na młodszą alternatywę

Tottenham Hotspur odrzucił ofertę Bayernu Monachium za Harry’ego Kane’a. Bawarczycy mieli poprawić propozycję, ale postanowili zwrócić się w kierunku Victora Osimhena.

Harry Kane
Obserwuj nas w
IMAGO / James Heaton Na zdjęciu: Harry Kane
  • Bayern Monachium zaoferował za Harry’ego Kane’a 70 milionów euro. Tottenham z miejsca odrzucił tę propozycję
  • Dlatego też Bawarczycy wstrzymali negocjacje z Anglikami
  • Zamierzają teraz skupić się na próbie kupna Victora Osimhena z SSC Napoli

Jak nie Kane, to Osimhen – Bayern szuka na rynku gwiazdy

Miniony sezon unaocznił, że Bayern Monachium potrzebuje klasowego napastnika. Bawarczycy złożyli  ofertę w wysokości 70 milionów euro za Harry’ego Kane’a. rzecz jasna, Tottenham natychmiast ją odrzucił, oczekując znacznie wyższej kwoty.

Niemieckie media podkreślały, że Die Roten wrócą z lepszą propozycją, ale La Gazzetta dello Sport podaje inne informacje. Według Włochów, Bayern wstrzymał negocjacje w sprawie gwiazdora Spurs. Zwrócił się za to w kierunku Victora Osimhena. Nigeryjczyk jest znacznie młodszy od Kane’a, a przy tym bardziej dynamiczny. Choć rekordowi mistrzowie Niemiec zdają sobie sprawę, że Aurelio De Laurentiis oczekuje za swego lidera aż 180 milionów euro, ci zamierzają zaoferować mniej – choć nie mniej, niż sto milionów. Należy jednak pamiętać, że Partenopei odrzucili już propozycję w wysokości stu milionów euro od Paris Saint-Germain. Bayern nie może zatem szykować się na prostsze rozmowy, niż te, które czekają Niemców, jeśli zdecydują się wrócić po Kane’a.

Bawarczycy są o krok od sprowadzenia innego zawodnika Napoli, Kima Min-jae. Być może to sprawi, że Osimhen będzie mocniej naciskał na transfer na Allianz Arenę.

Reprezentant Nigerii rozegrał w minionym sezonie 39 spotkań we wszystkich rozgrywkach klubowych. Zanotował w nich 31 bramek i pięć asyst.

Zobacz też: Reprezentant Hiszpanii opuszcza ojczyznę. Padło słynne “here we go”.

Komentarze