FC Barcelona dopięła swego. Napastnik przyjdzie już zimą

Athletico Paranaense potwierdziło, że Vitor Roque w niedzielę rozegra swój ostatni mecz w barwach Czerwono-Czarnych przed własną publicznością. To oznacza, że 18-letni napastnik już w styczniowym okienku przeniesie się do Barcelony.

Vitor Roque
Obserwuj nas w
IMAGO / Heuler Andrey Na zdjęciu: Vitor Roque
  • FC Barcelona usługi rozchwytywanego Vitora Roque zapewniła sobie kilka miesięcy temu
  • Jedyną niewiadomą było, kiedy dojdzie do transferu – w styczniu czy po zakończeniu sezonu
  • Utalentowany napastnik do Hiszpanii trafi już zimą, co potwierdziło Athletico Paranaense

Lewandowski dostanie konkurenta, Roque w styczniu wzmocni Barcę

Athletico Paranaense w mediach społecznościowych poinformowało, że niedzielne spotkanie z Santosem będzie ostatnim dla Vitora Roque na Arena da Baixada przed wyjazdem do Europy. Brazylijski klub tym samym potwierdził, że napastnik już w styczniu dołączy do Barcelony.

Przypomnijmy, że Duma Katalonii zapewniła sobie usługi utalentowanego osiemnastolatka 12 lipca 2023 roku. Wiadomo jednak było, że jednokrotny reprezentant Canarinhos do stolicy Hiszpanii przeprowadzi się dopiero w 2024 roku – podczas zimowego lub letniego okienka.

Teraz jest jasne, że przenosiny Vitora Roque zostaną przyspieszone, a Robert Lewandowski dostanie poważnego konkurenta do gry w linii ataku Barcy. Niezwykle perspektywiczny zawodnik z Brazylii w trwającym sezonie rozegrał 44 spotkania, strzelił 21 bramek i zanotował 8 asyst.

Komentarze